Teren Zielonego Rynku i pasażu handlowego przy ul. Stolarskiej zyskuje na atrakcyjności. To efekt prac przeprowadzanych przez Gminną Spółdzielnię.
Temat szpecącego ogrodzenia Zielonego Rynku mieszkańcy poruszali wiele razy. Miejsce, znajdujące się przy jednej z głównych ulic Przeworska, było kiepską wizytówką miasta.
W ubiegłym roku pisaliśmy[paywall] również o zniszczonych schodach prowadzących do pasażu handlowego przy ul. Stolarskiej. Głównie osoby starsze zwracały uwagę na niszczejącą i nierówną nawierzchnię oraz brak poręczy, która była potrzebna osobom poruszającym się o lasce lub o kulach. W ubiegłorocznej rozmowie z ŻP prezes Zarządu GS „Samopomoc Chłopska” w Przeworsku Adam Kaduk wyjaśnił, że przygotowany jest już projekt dotyczący remontu całego terenu. Zaznaczył, że remont tego miejsca planowany jest na przyszły rok, bo wszystko uzależnione jest od finansów.
Zgodnie z tegorocznymi zapowiedziami remont rozpoczął się pod koniec lipca. Przy pasażu została już wykonana nowa nawierzchnia. Będą też barierki. Planowany jest również remont dachu. Wymienione zostanie także ogrodzenie wokół Zielonego Rynku. Prace potrwają prawdopodobnie do końca sierpnia.
Przeprowadzone remonty z pewnością podniosą walory estetyczne centralnej części miasta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
w końcu !! :/
Powinno być pasaż handlowy przy skrzyżowaniu ulicy Słowackiego i Kazimierzowskiej.
Przepraszam przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzka i Kazimierzowska