Reklama

W duchu sportowych ideałów Kazimierza Kruczyńskiego. Uroczyste otwarcie stadionu lekkoatletycznego [ZDJĘCIA]

Dwa huczne wydarzenia okołosportowe świętowano w Przeworsku w ostatni piątek kwietnia, tuż przed inauguracją długiego majowego weekendu. Pierwszym było nadanie imienia Kazimierza Kruczyńskiego Ośrodkowi Rekreacyjno-Turystyczno-Sportowemu, drugim uroczyste otwarcie niedawno powstałego stadionu lekkoatletycznego, stanowiącego nową przestrzeń na jego terenie.

Kazimierz Kruczyński to postać, która mocno zapisała się w historii przeworskiego sportu. Wieloletni trener, wychowawca, działacz oraz sędzia sportowy, który przez dziesięciolecia angażował się w rozwój sportu w mieście, wydawał się idealnym kandydatem na patrona przeworskiego ORST.

Inicjatywa podjęcia stosownej uchwały, mającej na celu uhonorowanie wspomnianego poprzez nadanie jego imienia największemu w Przeworsku ośrodkowi sportowemu, wyszła od grupy przeworskich radnych, którzy z kolei zasięgnęli opinii środowisk sportowych oraz 2 największych stowarzyszeń kultury fizycznej działających na terenie miasta.

W uroczystym odsłonięciu imienia[paywall] Kazimierza Kruczyńskiego na budynku ORTS udział wzięli tego dnia: burmistrz Leszek Kisiel, prawnuczka patrona Karolina Stachurska i dyrektor MOSiR Przeworsk Grzegorz Łuczyk.

Na wydarzeniu, prócz prawnuczki K. Kruczyńskiego Karoliny Stachurskiej, nie zabrakło też innych członków rodziny: wnuczek Katarzyny Dobrowolskiej z rodziną, Aleksandry Kendry z rodziną, wnuka Krzysztofa Ochyry z rodziną, zięcia Tadeusza Ochyry czy chrześnicy Jadwigi Kowal i prawnuczki.

Reklama

W wydarzeniu uczestniczyli też: przedstawiciele przeworskiego samorządu, włodarz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło, wójt gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych miasta, dyrektorzy miejskich instytucji kultury i prezesi spółek miejskich, a także przedstawiciele środowisk sportowych, w tym prezes Podkarpackiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Mieczysław Doskocz.

Przecięcie wstęgi i sportowe emocje na bieżni

Punktem drugim uroczystości było przecięcie wstęgi na nowym obiekcie, jakim jest stadion lekkoatletyczny, który stworzył przeworszczanom nowe możliwości aktywnego wypoczynku. Było to otwarcie nieco spóźnione, bo nowy obiekt został ponownie udostępniony dla miłośników rekreacji na świeżym powietrzu jeszcze na początku roku, ale dopiero wiosenna aura sprzyja tak naprawdę tego rodzaju aktywnościom.

Reklama

Wydarzenie było okazją do złożenia przez włodarza miasta L. Kisiala podziękowań wykonawcy inwestycji – firmie Gardenia Sport sp. z o.o. z Warszawy, inspektorowi nadzoru budowlanego Januszowi Sobierajowi, swojemu zastępcy Wojciechowi Supersonowi oraz dyrektorowi MOSiR Grzegorzowi Łuczykowi, jak i pracownikom ośrodka.

– Jestem dumny z Państwa zaangażowania i pracy, widać to na każdym metrze kwadratowym tego ośrodka – podkreślił.

W uroczystym przecięciu wstęgi uczestniczyli: burmistrz Leszek Kisiel, wnuczka Kazimierza Kruczyńskiego Katarzyna Dobrowolska, przewodniczący Rady Miasta Przeworska Tomasz Majba, zastępca burmistrza Wojciech Superson, dyrektor MOSiR Przeworsk Grzegorz Łuczyk, ks. prałat Tadeusz Gramatyka, inspektor nadzoru budowlanego Janusz Sobieraj i przedstawiciel Przeworskiej Grupy Biegowej Mateusz Mazur.

Reklama

Na tego rodzaju imprezie nie mogło zabraknąć sportowych emocji, którą zapewnili uczestnicy I Przeworskiej Olimpiady Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce. W rywalizacji na bieżni udział wzięli reprezentanci: SP nr 1, SP nr 2 i SP nr 3 w Przeworsku.

Oba wydarzenia uzupełniła też wystawa przygotowana budynku ORTS przez pracowników przeworskiej biblioteki, prezentująca postać Kazimierza Kruczyńskiego.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama