Gmina Gać w najbliższym czasie zakupi samochód do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Samorząd na ten cel pozyskał dofinasowanie w kwocie 80 tys. zł
Pieniądze pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji osób niepełnosprawnych i przyznane zostały w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.
Program ów w wariancie, do którego zakwalifikował się przeworski samorząd, przewiduje[paywall] sfinansowanie 60 procent kosztów kwalifikowanych zakupu samochodu do przewozu niepełnosprawnych – maksymalnie to 80 tys. zł.
I takie właśnie środki trafią do gminy Gać. Stosowną umowę 8 września w rzeszowskiej siedzibie PFRON podpisali starosta przeworski Bogusław Urban i wicestarosta Jacek Kierepka.
W niespełna dwa tygodnie później, 21 września, ten drugi podobne dokumenty parafował wespół z przedstawicielką beneficjenta projektu – wójt gminy Gać Grażyną Pieniążek.
Podpisanie umowy przesądza zakup 9-miejscowego samochodu dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na razie nie podano terminu zakupu owego auta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze