Reklama

W gminie Żurawica wciąż coś budują

Tym razem dzięki bardzo dobrej współpracy z powiatem przemyskim w kilku miejscowościach gminy Żurawica trwają drobne, acz bardzo potrzebne miejscowym, inwestycje.

W 2019 r. władze gminy wspólnie z powiatem przemyskim partycypowały w kosztach budowy nowego, 220-metrowego odcinka chodnika (za kwotę ok. 200 tys. zł) w Wyszatycach (w kierunku Bolestraszyc). Inicjatorem był[paywall] wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk, któremu udało się przekonać do tego przedsięwzięcia radę gminy. 


W br. prace są kontynuowane. Budowany jest ponad 200-metrowy fragment chodnika (w kierunku Walawy). 50 tys. zł wygospodarowała gmina, 50 tys. zł powiat.

– Kolejną naszą wspólną inwestycją przy drodze powiatowej będzie budowa chodnika w Orzechowcach, w kierunku drogi wojewódzkiej 881. Dodam tylko, że w przysiółku Zacisze w Wyszatycach udało się nam zakończyć pierwszy etap budowy oświetlenia ledowego, które przynosi ogromne oszczędności – powiedział wójt gminy T. Szeleszczuk.

Reklama

A w Buszkowicach zakończyła się budowa peronu autobusowego, o który jego mieszkańcy wnioskowali przez lata niemal na każdym zebraniu wiejskim.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2020-09-25 03:51:00

    Miasto z widokiem - zbudowano wiele nowych dróg, które bardzo szybko stały się miastem z krętymi uliczkami. mapquest directions

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2020-09-25 03:51:58

    Miasto z widokiem - zbudowano wiele nowych dróg, które bardzo szybko stały się miastem z krętymi uliczkami. mapquest directions

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama