Tym razem dzięki bardzo dobrej współpracy z powiatem przemyskim w kilku miejscowościach gminy Żurawica trwają drobne, acz bardzo potrzebne miejscowym, inwestycje.
W 2019 r. władze gminy wspólnie z powiatem przemyskim partycypowały w kosztach budowy nowego, 220-metrowego odcinka chodnika (za kwotę ok. 200 tys. zł) w Wyszatycach (w kierunku Bolestraszyc). Inicjatorem był[paywall] wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk, któremu udało się przekonać do tego przedsięwzięcia radę gminy.
W br. prace są kontynuowane. Budowany jest ponad 200-metrowy fragment chodnika (w kierunku Walawy). 50 tys. zł wygospodarowała gmina, 50 tys. zł powiat.
– Kolejną naszą wspólną inwestycją przy drodze powiatowej będzie budowa chodnika w Orzechowcach, w kierunku drogi wojewódzkiej 881. Dodam tylko, że w przysiółku Zacisze w Wyszatycach udało się nam zakończyć pierwszy etap budowy oświetlenia ledowego, które przynosi ogromne oszczędności – powiedział wójt gminy T. Szeleszczuk.
A w Buszkowicach zakończyła się budowa peronu autobusowego, o który jego mieszkańcy wnioskowali przez lata niemal na każdym zebraniu wiejskim.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Miasto z widokiem - zbudowano wiele nowych dróg, które bardzo szybko stały się miastem z krętymi uliczkami. mapquest directions
Miasto z widokiem - zbudowano wiele nowych dróg, które bardzo szybko stały się miastem z krętymi uliczkami. mapquest directions
Miasto z widokiem - zbudowano wiele nowych dróg, które bardzo szybko stały się miastem z krętymi uliczkami. mapquest directions
Miasto z widokiem - zbudowano wiele nowych dróg, które bardzo szybko stały się miastem z krętymi uliczkami. mapquest directions