Reklama

W Horyńcu-Zdroju powstało koło kombatantów

W Horyńcu-Zdroju powołano do życia Koło Gminne Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Inicjatorem powstania organizacji było Stowarzyszenie Spadkobierców Polskich Kombatantów, na czele z prezesem okręgu ppłk. Wiesławem Wojtowiczem.

W zebraniu założycielskim uczestniczyli m.in.: prezes Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów RP i BWP w Przemyślu płk Henryk Burdon, wójt gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis oraz członkowie Okręgu Roztoczańskiego (obejmującego swoim zasięgiem województwa podkarpackie i lubelskie) Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej[paywall]. Płk Henryk Burdon wspólnie z wójtem gminy Robertem Serkisem wręczyli legitymacje kombatanckie oraz odznaczenia przyznane przez Zarząd Główny ZKRPiBWP na wniosek zarządu okręgowego związku. Krzyż Czynu Zbrojnego Polskiej Samoobrony na Kresach Wschodnich RP otrzymali: Zbigniew Serkis, Stanisław Wasyliszyn i Stanisław Wasylowski. Kombatancki Krzyż Zwycięstwa odebrali natomiast: Wiesław Wojtowicz i Roman Zegarlicki. Jako przedstawicieli zarządu koła wytypowano: Wiesława Wojtowicza (prezes), Romana Zegarlickiego (sekretarz), Danutę Serafin (skarbnik), a członkami zostali: Bronisław Kazik, Zbigniew Serkis, Bronisław Szuper, Stanisław Wasyliszyn oraz Stanisław Wasylowski.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama