W Horyńcu-Zdroju powołano do życia Koło Gminne Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Inicjatorem powstania organizacji było Stowarzyszenie Spadkobierców Polskich Kombatantów, na czele z prezesem okręgu ppłk. Wiesławem Wojtowiczem.
W zebraniu założycielskim uczestniczyli m.in.: prezes Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów RP i BWP w Przemyślu płk Henryk Burdon, wójt gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis oraz członkowie Okręgu Roztoczańskiego (obejmującego swoim zasięgiem województwa podkarpackie i lubelskie) Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej[paywall]. Płk Henryk Burdon wspólnie z wójtem gminy Robertem Serkisem wręczyli legitymacje kombatanckie oraz odznaczenia przyznane przez Zarząd Główny ZKRPiBWP na wniosek zarządu okręgowego związku. Krzyż Czynu Zbrojnego Polskiej Samoobrony na Kresach Wschodnich RP otrzymali: Zbigniew Serkis, Stanisław Wasyliszyn i Stanisław Wasylowski. Kombatancki Krzyż Zwycięstwa odebrali natomiast: Wiesław Wojtowicz i Roman Zegarlicki. Jako przedstawicieli zarządu koła wytypowano: Wiesława Wojtowicza (prezes), Romana Zegarlickiego (sekretarz), Danutę Serafin (skarbnik), a członkami zostali: Bronisław Kazik, Zbigniew Serkis, Bronisław Szuper, Stanisław Wasyliszyn oraz Stanisław Wasylowski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze