Urząd Gminy w Tryńczy, we współpracy z sołectwem Jagiełła, ostatniego dnia lipca zaprosił wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu pod nazwą „Niedziela na ludowo w Jagielle”. Nie zabrakło dobrej muzyki i atrakcji dla najmłodszych.
Wydarzenie, które rozpoczęło się o g. 16, na stadionie sportowym w Jagielle, zgromadziło wielu amatorów ludowej muzyki. Zespoły, które wystąpiły na scenie, tj. Kapela Ludowa Raniżowianie, Seniorzy z Klubu Seniora w Jagielle, Zespół Śpiewaczy „Dolanie”, Zespół Piosenki Biesiadnej „Zośki”, muzycy z Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa, a także Zespół Biesiadny „Jagiellanie”, pokazały się z jak najlepszej strony i umiliły zebranym niedzielne popołudnie.
Nie zabrakło przedstawicieli[paywall] władz: senatora RP Mieczysława Golby, starosty przeworskiego Bogusława Urbana, radnego powiatowego Krzysztofa Bartusia, kierownika ARiMR w Przeworsku Szymona Gruszki. Obecni byli także trynieccy radni, sołtysi oraz wójt gminy Ryszard Jędruch. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych widzach, którzy mogli korzystać z atrakcji dmuchanego, wesołego miasteczka, a także brać udział w sportowych konkurencjach, w których na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

fot.UG Tryńcza
Nienajmłodsi już artyści pokazali, że drzemie w nich ogromna siła, miłość do muzyki i chęć przekazywania jej innym.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze