Reklama

W Jarosławiu gotowali z mistrzem pod okiem VIP-ów

Podczas warsztatów uczestnicy innowacyjnego projektu realizowanego w Zespole Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, pod fachowym okiem mistrza kuchni z zamku w Dubiecku, produkowali wyroby kuchni włoskiej. Przygotowywali m.in.: ciasto makaronowe, formowali makaron tagliatelle oraz pierożki ravioli w różnych odsłonach z ciekawymi farszami.

Projekt pod nazwą „Kuchnia śródziemnomorska” realizowany jest w jarosławskim „spożywczaku”  od listopada 2017 r. Jego uczestnicy to 12 uczennic i 1 uczeń z klasy trzeciej o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych. Oczywiście najpierw musieli poznać teorię z zakresu surowców i potraw kuchni śródziemnomorskiej, ale główną część zajęć stanowiła nauka poprzez praktykę. Finałem były warsztaty kulinarne[paywall]. Przeprowadzone zostały w szkolnej pracowni gastronomicznej pod hasłem: „Gotowanie z Mistrzem, Gotowanie z VIP-em”.

W przedsięwzięcie zaangażowało się wiele osób, wśród nich byli m.in.: Marcin Polański (kucharz restauracji zamku w Dubiecku, absolwent jarosławskiej szkoły, „Mistrz – głównodowodzący działaniami w pracowni”), Lucyna Paulo (naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, „VIP – Główna Degustatorka Potraw”, Dorota Wierzbińska-Dubaj (dyrektor ZSSChiO; VIP) czy Rafał Jułga (dyrektor hotelu Bacówka Radawa&SPA). Całość nadzorowały nauczycielki przedmiotów zawodowych, realizatorki projektu – Wanda Mazurek i Agnieszka Siwoń.

Reklama

Goście wałkowali aż miło

W warsztatach wzięli udział nie tylko uczniowie, ale i zaproszeni goście. Zostali poproszeni o założenie fartuchów lub zapasek i czynne włączenie się w proces „produkcji”. D. Wierzbińska-Dubaj i R. Jułga ochoczo, sprawnie i profesjonalnie wałkowali ciasto na pierożki ravioli. Naczelnik L. Paulo dokładnie doglądała wszystkich czynności, a na koniec degustowała i oceniała jakość wyrobów.

Warto dodać, że termin warsztatów zbiegł się z Dniem Otwartym Szkoły. Tak, aby gimnazjaliści odwiedzający placówkę mogli nie tylko zobaczyć, jak wyglądają zajęcia w pracowni zawodowej, ale także zasięgnąć informacji o ciekawych zajęciach dodatkowych w ramach kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych.

Projektem innowacyjnym zajmowali się nauczyciele, którzy w latach 2016 – 2017 w ramach programu Erasmus+ odbyli staże zawodowe w restauracjach we Włoszech lub Hiszpanii, a teraz podzielili się wiedzą i umiejętnościami z uczniami ZSSChiO. Oprócz wspomnianych już Wandy Mazurek i Agnieszki Siwoń, byli to także Robert Porczak i Urszula Machaj.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kucharz - niezalogowany 2018-04-06 17:36:07

    Ha ha Polański mistrz

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gastro - niezalogowany 2018-04-06 17:44:17

    Mistrz? ha ha ubaw po pachy :P Ten polański to gwiazda jarosławskich i okolicznych restauracji jak szybko się zapalił to szybciej się wypalił he he 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kucharkazespozywczaka - niezalogowany 2018-04-06 17:53:50

    M.Polański ,,mistrz" promowany przez panią Mazurek i kilku innych nauczycieli z tej szkoły od pierwszego dnia kiedy pojawił się w ,,spożywczaku" PRZEREKLAMOWANY ten gwiazdor...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama