Tak, niemal jednogłośnie, stwierdzili miejscy rajcowie. Tylko jeden był przeciwny. Chodzi o nadanie imienia jednemu z rond. Kilka miesięcy temu stworzył się komitet obywatelski, który zaproponował nazwanie dwóch skrzyżowań imionami ludzi z miastem związanych. W poniedziałek rada miasta nadała jednemu z nich inne imię.
– Jest mi przykro z tego powodu. Odebrałem to jako działanie skierowane przeciwko mnie – mówił przed sesją Piotr Kozak, najmłodszy radny, który był jednym z inicjatorów obywatelskiej inicjatywy nazwania rond imionami Witolda Pileckiego i Kazimierza Michalskiego. Wspierała go[paywall] Anna Schmidt, radna sejmiku wojewódzkiego z Jarosławia oraz ludzie związani z Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika. Radny zgłosił wtedy projekt zmian w statucie miasta, dający mieszkańcom możliwość podejmowania tego typu inicjatyw. Projekt nie został rozpatrzony, a w poniedziałek rada uchwaliła, że rondo, któremu proponowano imię K. Michalskiego, będzie miało patrona w osobie gen. Szymańskiego. – Z propozycją wystąpiło Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, ale nie określono w niej, które skrzyżowanie należy uhonorować imieniem generała. Wynika z tego, że od radnych wyszła propozycja ronda przy ulicy Krakowskiej i Lotników. Będę przeciwny tej uchwale, chociażby ze względu na szacunek dla osób, które pod inicjatywą obywatelską się podpisały – mówił na sesji P. Kozak.
„Sądziłem, że sprawa nadania nazwy rondu zostanie dokładniej omówiona. Jeśli nie publicznie, to przynajmniej wewnątrz rady. A tak ani społeczeństwo nie ma możliwości wypowiedzieć się w tej sprawie, ani ja” – pisał portalu społecznościowym radny Korneliusz Polit. – Poza możliwością głosowania nie miałem żadnego wpływu na treść tej uchwały – informował tuż przed sesją. W głosowaniu nie uczestniczył. Z powodu choroby prosił tylko mieszkańców o opinie na portalu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Człowieku, w naszym miescie to ulice i ronda można nazywac jedynie imionami ksiezy, biskupow itp.
Kuźwa, ale te tablice z nazwami to muszą być takie żeby je było z kosmosu widać. Albo może na każdym rondzie postawmy kapliczkę z WIELKIM ...
Dziwne reakcja tego radnego . Sam skamla o "demokracji' , ale jeśli właśnie w sposób demokratyczny , większość radnych przegłosowała go, to zaraz w/g niego jest "żle" . ŻLE , BO NIE TAK JAK ON CHCIAŁBY . PO PROSTU CHŁOPACZKU , NIE UMIESZ PRZEGRYWAĆ . JEŚLI ZAPADA DECYZJA PO TWOJEJ MYŚLI , TO WÓWCZAS JEST OK , ALE JEŚLI JEST INACZEJ , TO BUNT.
To że jest młody ("człowieczku") to atut. W prawdziwej demokracji jego wniosek powinien być przegłosowany jako pierwszy lub wszystkie pomysły razem a tym czasem uważąjący się za starych wyjadaczy leśni dziadkowie kompletnie zignorowali zarówno radnego miasta Jarosławia jak i zasady prawdziwej demokracji. Bo jeśli demokracją nazwiemy to co pokazali radni w tej sprawie to zmień dietę większość czyli miliardy much nie mogą się mylić. A na co zmienić? odpowiedz sobie sam.
Człowieku, w naszym miescie to ulice i ronda można nazywac jedynie imionami ksiezy, biskupow itp.
Kuźwa, ale te tablice z nazwami to muszą być takie żeby je było z kosmosu widać. Albo może na każdym rondzie postawmy kapliczkę z WIELKIM ...
Dziwne reakcja tego radnego . Sam skamla o "demokracji' , ale jeśli właśnie w sposób demokratyczny , większość radnych przegłosowała go, to zaraz w/g niego jest "żle" . ŻLE , BO NIE TAK JAK ON CHCIAŁBY . PO PROSTU CHŁOPACZKU , NIE UMIESZ PRZEGRYWAĆ . JEŚLI ZAPADA DECYZJA PO TWOJEJ MYŚLI , TO WÓWCZAS JEST OK , ALE JEŚLI JEST INACZEJ , TO BUNT.