Reklama

W Jarosławiu nie ma miejsca na inicjatywę obywatelską?

29/05/2015 12:03

Tak, niemal jednogłośnie, stwierdzili miejscy rajcowie. Tylko jeden był przeciwny. Chodzi o nadanie imienia jednemu z rond. Kilka miesięcy temu stworzył się komitet obywatelski, który zaproponował nazwanie dwóch skrzyżowań imionami ludzi z miastem związanych. W poniedziałek rada miasta nadała jednemu z nich inne imię.

– Jest mi przykro z tego powodu. Odebrałem to jako działanie skierowane przeciwko mnie – mówił przed sesją Piotr Kozak, najmłodszy radny, który był jednym z inicjatorów obywatelskiej inicjatywy nazwania rond imionami Witolda Pileckiego i Kazimierza Michalskiego. Wspierała go[paywall] Anna Schmidt, radna sejmiku wojewódzkiego z Jarosławia oraz ludzie związani z Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika. Radny zgłosił wtedy projekt zmian w statucie miasta, dający mieszkańcom możliwość podejmowania tego typu inicjatyw. Projekt nie został rozpatrzony, a w poniedziałek rada uchwaliła, że rondo, któremu proponowano imię K. Michalskiego, będzie miało patrona w osobie gen. Szymańskiego. – Z propozycją wystąpiło Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, ale nie określono w niej, które skrzyżowanie należy uhonorować imieniem generała. Wynika z tego, że od radnych wyszła propozycja ronda przy ulicy Krakowskiej i Lotników. Będę przeciwny tej uchwale, chociażby ze względu na szacunek dla osób, które pod inicjatywą obywatelską się podpisały – mówił na sesji  P. Kozak.

„Sądziłem, że sprawa nadania nazwy rondu zostanie dokładniej omówiona. Jeśli nie publicznie, to przynajmniej wewnątrz rady. A tak ani społeczeństwo nie ma możliwości wypowiedzieć się w tej sprawie, ani ja” – pisał portalu społecznościowym radny Korneliusz Polit. – Poza możliwością głosowania nie miałem żadnego wpływu na treść tej uchwały – informował tuż przed sesją. W głosowaniu nie uczestniczył. Z powodu choroby prosił tylko mieszkańców o opinie na portalu.
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Hehe - niezalogowany 2015-05-29 13:25:15

    Człowieku, w naszym miescie to ulice i ronda można nazywac jedynie imionami ksiezy, biskupow itp.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    se7en - niezalogowany 2015-05-30 14:49:13

    Kuźwa, ale te tablice z nazwami to muszą być takie żeby je było z kosmosu widać. Albo może na każdym rondzie postawmy kapliczkę z WIELKIM ...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2015-06-05 16:24:48

    Dziwne reakcja tego radnego . Sam skamla o "demokracji' , ale  jeśli właśnie w sposób demokratyczny  , większość radnych  przegłosowała  go,  to zaraz  w/g  niego  jest "żle" .  ŻLE ,  BO NIE TAK JAK ON CHCIAŁBY . PO PROSTU CHŁOPACZKU  , NIE UMIESZ PRZEGRYWAĆ .  JEŚLI ZAPADA DECYZJA PO TWOJEJ MYŚLI  , TO WÓWCZAS JEST  OK , ALE JEŚLI JEST INACZEJ , TO BUNT.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama