Reklama

W jarosławskim inspektoracie ZUS otwarto nowoczesną Salę Obsługi Klientów


W poniedziałek, 17 listopada br., w Inspektoracie ZUS w Jarosławiu odbyła się konferencja prasowa z udziałem podsekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Sebastiana Gajewskiego oraz prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Zbigniewa Derdziuka, połączona z otwarciem Sali Obsługi Klientów. Podobne modernizacje czekają w najbliższym czasie placówki ZUS w Przemyślu, Rzeszowie i Przeworsku.


Sala Obsługi Klientów powstała w ramach modernizacji budynku jarosławskiego ZUS, której koszt wyniósł blisko 5 mln zł. Jak podkreślił na uroczystości dyrektor Oddziału ZUS w Rzeszowie Mirosław Jarosz, została ona dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i w niczym nie przypomina już tej, która służyła petentom od lat 70.

Jarosławska inwestycja jest pierwszą tego typu realizacją na Podkarpaciu, a w przyszłości – co wybrzmiało na konferencji – planowane są kolejne, które obejmą placówki ZUS w Przemyślu, Przeworsku i Rzeszowie. – Sala w Jarosławiu jest wizytówką ZUS w całym województwie podkarpackim. Możemy tu wszystko załatwić – zaakcentował M. Jarosz.

Reklama

Zakres zrealizowanych w budynku prac obejmował m.in.: przebudowę pomieszczeń parteru i stworzenie nowoczesnej, funkcjonalnej, klimatyzowanej przestrzeni obsługi klienta, remont podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami i modernizację schodów zewnętrznych.

W uroczystym przecięciu wstęgi i otwarciu nowej, funkcjonalnej przestrzeni – oprócz podsekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dra hab. Sebastiana Gajewskiego, prezesa ZUS Zbigniewa Derdziuka i dyrektor ZUS w Rzeszowie Mirosława Jarosza, uczestniczyli też: burmistrz Jarosławia Marcin Nazarewicz i wicewojewoda podkarpacki Wiesław Buż.

Reklama

Wiceminister dr hab. S. Gajewski na otwarciu wspomniał o niedawno wprowadzonych świadczeniach ZUS, jak choćby renta wdowia czy zapowiadanym od nowego roku wzroście zasiłku pogrzebowego (wyniesie on 7 tys. zł i będzie waloryzowany), jak również o planowanych zmianach odnośnie tak zwanych emerytur czerwcowych (ZUS automatycznie przeliczy świadczenia osobom, którym ustalono je w czerwcu w latach 2009 – 2019, co wiązać się będzie z podwyżkami). Z kolei wicewojewoda podkarpacki Wiesław Buż zaznaczył, że otwarcie zmodernizowanej Sali Obsługi Klientów to kolejny krok w budowaniu otwartej, dostępnej i bliskiej obywatelom administracji. – Jarosław zyskał miejsce, z którego każdy może korzystać wygodnie i bez barier – podsumował.

Również prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Zbigniew Derdziuk zauważył natomiast, że poprawa dostępności usług publicznych to jeden z priorytetów administracji państwowej.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/11/2025 16:16
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama