W poniedziałek, 17 listopada br., w Inspektoracie ZUS w Jarosławiu odbyła się konferencja prasowa z udziałem podsekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Sebastiana Gajewskiego oraz prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Zbigniewa Derdziuka, połączona z otwarciem Sali Obsługi Klientów. Podobne modernizacje czekają w najbliższym czasie placówki ZUS w Przemyślu, Rzeszowie i Przeworsku.
Sala Obsługi Klientów powstała w ramach modernizacji budynku jarosławskiego ZUS, której koszt wyniósł blisko 5 mln zł. Jak podkreślił na uroczystości dyrektor Oddziału ZUS w Rzeszowie Mirosław Jarosz, została ona dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i w niczym nie przypomina już tej, która służyła petentom od lat 70.
Jarosławska inwestycja jest pierwszą tego typu realizacją na Podkarpaciu, a w przyszłości – co wybrzmiało na konferencji – planowane są kolejne, które obejmą placówki ZUS w Przemyślu, Przeworsku i Rzeszowie. – Sala w Jarosławiu jest wizytówką ZUS w całym województwie podkarpackim. Możemy tu wszystko załatwić – zaakcentował M. Jarosz.
Zakres zrealizowanych w budynku prac obejmował m.in.: przebudowę pomieszczeń parteru i stworzenie nowoczesnej, funkcjonalnej, klimatyzowanej przestrzeni obsługi klienta, remont podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami i modernizację schodów zewnętrznych.
W uroczystym przecięciu wstęgi i otwarciu nowej, funkcjonalnej przestrzeni – oprócz podsekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dra hab. Sebastiana Gajewskiego, prezesa ZUS Zbigniewa Derdziuka i dyrektor ZUS w Rzeszowie Mirosława Jarosza, uczestniczyli też: burmistrz Jarosławia Marcin Nazarewicz i wicewojewoda podkarpacki Wiesław Buż.
Wiceminister dr hab. S. Gajewski na otwarciu wspomniał o niedawno wprowadzonych świadczeniach ZUS, jak choćby renta wdowia czy zapowiadanym od nowego roku wzroście zasiłku pogrzebowego (wyniesie on 7 tys. zł i będzie waloryzowany), jak również o planowanych zmianach odnośnie tak zwanych emerytur czerwcowych (ZUS automatycznie przeliczy świadczenia osobom, którym ustalono je w czerwcu w latach 2009 – 2019, co wiązać się będzie z podwyżkami). Z kolei wicewojewoda podkarpacki Wiesław Buż zaznaczył, że otwarcie zmodernizowanej Sali Obsługi Klientów to kolejny krok w budowaniu otwartej, dostępnej i bliskiej obywatelom administracji. – Jarosław zyskał miejsce, z którego każdy może korzystać wygodnie i bez barier – podsumował.
Również prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Zbigniew Derdziuk zauważył natomiast, że poprawa dostępności usług publicznych to jeden z priorytetów administracji państwowej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze