27 października pięć par mieszkających na terenie gmina Roźwienica obchodziło w sposób szczególnie uroczysty 50. rocznice zawarcia związku małżeńskiego. Jubilatów podjęli w urzędzie gminy wójt Tomasz Kotliński oraz zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Ewa Chmiel.
Podczas kameralnej uroczystości pary, które zawarły związek małżeński w roku 1968 i 1969, odebrały z rąk wójta T. Kotlińskiego Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawane[paywall] przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Choć odznaczenia te otrzymali Krystyna i Franciszek Wojdyłowie, Zdzisława i Władysław Wójcikowie, Zofia i Eugeniusz Bąkowie, Maria i Mieczysław Cycakowie, Kazimiera i Bronisław Cycakowie, Stanisława i Jan Januszowie, Janina i Antoni Lisowie, Halina i Józef Winiarzowie, Stanisława i Stanisław Wojciechowscy oraz Wanda i Julian Zygmuntowie, to w niedzielnej dekoracji uczestniczyła tylko połowa z nich, a więc 5 par. Oczywiście oprócz medali jubilaci otrzymali kwiaty, a wójt zwrócił się do nich w pięknych słowach, gratulując tak nobliwego osiągnięcia. Nie zabrakło też skromnego poczęstunku, a niedzielne spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze