Reklama

W małżeństwie od 1969 roku, a nawet rok dłużej

08/11/2019 11:24

27 października pięć par mieszkających na terenie gmina Roźwienica obchodziło w sposób szczególnie uroczysty 50. rocznice zawarcia związku małżeńskiego. Jubilatów podjęli w urzędzie gminy wójt Tomasz Kotliński oraz zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Ewa Chmiel.

Podczas kameralnej uroczystości pary, które zawarły związek małżeński w roku 1968 i 1969, odebrały z rąk wójta T. Kotlińskiego Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawane[paywall] przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Choć odznaczenia te otrzymali Krystyna i Franciszek Wojdyłowie, Zdzisława i Władysław Wójcikowie, Zofia i Eugeniusz Bąkowie, Maria i Mieczysław Cycakowie, Kazimiera i Bronisław Cycakowie, Stanisława i Jan Januszowie, Janina i Antoni Lisowie, Halina i Józef Winiarzowie, Stanisława i Stanisław Wojciechowscy oraz Wanda i Julian Zygmuntowie, to w niedzielnej dekoracji uczestniczyła tylko połowa z nich, a więc 5 par. Oczywiście oprócz medali jubilaci otrzymali kwiaty, a wójt zwrócił się do nich w pięknych słowach, gratulując tak nobliwego osiągnięcia. Nie zabrakło też skromnego poczęstunku, a niedzielne spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama