Reklama

W mieście powstał teatr „U Julka”

17/03/2017 13:00

17 lutego z pewnością zapisze się na kartach historii. Tego dnia został powołany do życia teatr w Przeworsku. Premiera pierwszej sztuki już za cztery miesiące!

– Myślę, że ten dzień, ta data, ta godzina stanowią o powstaniu teatru – powiedział dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku im. Juliana Przybosia Henryk Prochowski. – Co prawda pierwsze lampki toastu poszły do góry 2 lutego, bo już wtedy uznałem, że jest to początek teatru moich marzeń – podkreślił dyrektor[paywall]. Teatr będzie nosił nazwę „U Julka”. Na inaugurujące go pierwsze spotkanie w bibliotece przybyli chętni, którzy chcą zostać aktorami lub w inny sposób pomóc w organizacji tego przedsięwzięcia. Nie brakowało zarówno młodzieży, jak i osób starszych, które postanowiły przeżyć swoją przygodę z teatrem.

– Naszym celem jest tworzyć i odgrywać sztukę, nie tylko na określony czas. Chciałbym, aby to był stały teatr z pewnym repertuarem – wyjaśnił H. Prochowski.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama