17 lutego z pewnością zapisze się na kartach historii. Tego dnia został powołany do życia teatr w Przeworsku. Premiera pierwszej sztuki już za cztery miesiące!
– Myślę, że ten dzień, ta data, ta godzina stanowią o powstaniu teatru – powiedział dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku im. Juliana Przybosia Henryk Prochowski. – Co prawda pierwsze lampki toastu poszły do góry 2 lutego, bo już wtedy uznałem, że jest to początek teatru moich marzeń – podkreślił dyrektor[paywall]. Teatr będzie nosił nazwę „U Julka”. Na inaugurujące go pierwsze spotkanie w bibliotece przybyli chętni, którzy chcą zostać aktorami lub w inny sposób pomóc w organizacji tego przedsięwzięcia. Nie brakowało zarówno młodzieży, jak i osób starszych, które postanowiły przeżyć swoją przygodę z teatrem.
– Naszym celem jest tworzyć i odgrywać sztukę, nie tylko na określony czas. Chciałbym, aby to był stały teatr z pewnym repertuarem – wyjaśnił H. Prochowski.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze