Reklama

W niedzielę kapele zagrają na ulicach [video]

09/05/2015 18:58

16 zespołów bierze udział w tegorocznym 37. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego w Przemyślu.

Sobota, 9 bm. była dniem przesłuchań konkursowych. Kapele prezentujące się na scenie Centrum Kulturalnego w Przemyślu oceniało jury w składzie: Bożena Lewandowska – Kraków,  Michał Półtorak – Kraków i Ryszard Krużel – Rzeszów.

W niedzielę, 10 maja zespoły biorące udział w festiwalu zagrają na ulicach i osiedlach. O godz. 15 w w sali widowiskowej CK odbędzie się koncert laureatów.

Przemyski festiwal jest najstarszą i najbardziej znaną tego typu imprezą w Polsce. Ma za zadanie chronienie i pielęgnowanie tradycji miejskiego folkloru oraz prezentowanie twórczości kapel podwórkowych.
Kapele podwórkowe to zjawisko kiedyś bardzo popularne w krajobrazie wielu polskich miast, a najbardziej przedwojennego Lwowa, gdzie niemal każda ulica miała swój zespół.

– Kapele prezentują zróżnicowany repertuar, składający się zarówno z dawnych tekstów i melodii folkloru miejskiego, jak również aktualnych, tworzonych na żywo przez ludzi żyjących życiem swoich miast, problemami dnia codziennego – podkreśla Jan Miszczak, wieloletni konferansjer festiwalu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama