W nocy z 13 na 14 lutego br. w całej Polsce odbędzie się badanie liczby osób bezdomnych. Akcja przeprowadzana jest co 2 lata.
W prace zaangażowani zostaną przedstawiciele wszelkich dostępnych służb: policjanci, funkcjonariusze straży gminnej lub miejskiej, pracownicy centrów zarządzania kryzysowego, ośrodków pomocy społecznej, placówek noclegowych dla osób bezdomnych, organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą osobom w trudnej sytuacji, wolontariusze.
– Określenie liczby[paywall] osób bezdomnych jest niezbędnym działaniem zmierzającym do poznania obecnej skali bezdomności – podkreśla Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. – Uzyskane informacje mogą zostać wykorzystane np. do uwzględnienia problemu bezdomności w gminnych strategiach rozwiązywania problemów społecznych, czy podejmowania decyzji w zakresie działań związanych z polityką mieszkaniową gmin, dotyczącą np. liczby noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych – dodaje.
Ostatnie ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych zostało przeprowadzone w nocy z 8 na 9 lutego 2017 roku. W województwie podkarpackim zidentyfikowano wtedy łącznie 1099 osób bezdomnych, spośród których najliczniejszą grupę stanowili mężczyźni – 928 osób, tj. ok. 84%. Natomiast liczba bezdomnych kobiet wyniosła 149 osób, tj. ok. 14% oraz dzieci – 22 osób, tj. ok. 2%.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Komuna wróciła ale bezdomni są jeszcze.
W nocy, bo tylko wtedy się nie ruszają i można ich zastać w różnych pustostanach, altankach i tym podobnych apartamentach.
Komuna wróciła ale bezdomni są jeszcze.
Policzycie i co wam to da?
Żeby nie było za dużo to w nocy.