Kolejna inwestycja na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Przeworsku stała się faktem. Tym razem to inwestycja w bezpieczeństwo. Na terenie przeworskiego parku pojawił się monitoring, a alejki i bramę wjazdową oraz północną pięknie oświetlają nowe parkowe latarnie.
Pod koniec listopada ubiegłego roku informowaliśmy o planach inwestycyjnych dotyczących Zespołu Pałacowo-Parkowego w Przeworsku. Również wtedy dyrekcja przeworskiego muzeum w asyście przedstawicieli władz powiatu parafowała stosowną umowę z wykonawcą, zakładającą ich realizację.
Chodziło o podniesienie[paywall] bezpieczeństwa na terenie parku poprzez jego oświetlenie i montaż monitoringu na terenie parku oraz systemów alarmowych i monitoringu w budynkach Muzeum w Przeworsku.
Dziś możemy już poinformować, że przedsięwzięcie z sukcesem udało się zrealizować, co nie uszło uwadze mieszkańców, pozytywnie komentujących zmiany na lepsze.
Szefujący Muzeum w Przeworsku Łukasz Mróz informuje, że budżet wspomnianej inwestycjizamknął się w kwocie 1 mln zł, pochodzącej z dotacji celowej powiatu przeworskiego.
– Park zyskał nowe oświetlenie i monitoring. Kamery są zamontowane nie tylko w samym parku, ale też przy domku ogrodnika i budynku kordegardy, w którym mieści się Centrum Informacji Turystycznej. W obu budynkach założone też zostały systemy alarmowe. 36 nowych latarni parkowych zapewnia odpowiednią iluminację samego parku, jak i elewacji pałacu od strony zachodniej oraz najstarszej lipy rosnącej w bezpośrednim jego sąsiedztwie. Zostały też zamontowane na bramach północnej i wjazdowej. Staraliśmy się nawiązać do archiwalnych zdjęć z okresu międzywojennego, jakie posiadaliśmy, by odtworzyć stylistykę tamtego oświetlenia. Oczywiście teraz są to latarnie elektryczne, a nie gazowe. Z pewnością mieszkańcy mogą się teraz czuć bezpieczniej na terenie obiektu. Można spacerować nawet w nocy – podkreśla walory nowej inwestycji Ł. Mróz, zapraszając jednocześnie do wieczornych, wiosennych spacerów. Nieoświetlony wcześniej park z pewnością do nich nie zachęcał.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze