Reklama

W parku jaśniej i bezpieczniej. Oświetlenie i monitoring zrobiły swoje [ZDJĘCIA]

Kolejna inwestycja na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Przeworsku stała się faktem. Tym razem to inwestycja w bezpieczeństwo. Na terenie przeworskiego parku pojawił się monitoring, a alejki i bramę wjazdową oraz północną pięknie oświetlają nowe parkowe latarnie.

Pod koniec listopada ubiegłego roku informowaliśmy o planach inwestycyjnych dotyczących Zespołu Pałacowo-Parkowego w Przeworsku. Również wtedy dyrekcja przeworskiego muzeum w asyście przedstawicieli władz powiatu parafowała stosowną umowę z wykonawcą, zakładającą ich realizację.

Chodziło o podniesienie[paywall]  bezpieczeństwa na terenie parku poprzez jego oświetlenie i montaż monitoringu na terenie parku oraz systemów alarmowych i monitoringu w budynkach Muzeum w Przeworsku.

Dziś możemy już poinformować, że przedsięwzięcie z sukcesem udało się zrealizować, co nie uszło uwadze mieszkańców, pozytywnie komentujących zmiany na lepsze.

Szefujący Muzeum w Przeworsku Łukasz Mróz informuje, że budżet wspomnianej inwestycjizamknął się w kwocie 1 mln zł, pochodzącej z dotacji celowej powiatu przeworskiego.

– Park zyskał nowe oświetlenie i monitoring. Kamery są zamontowane nie tylko w samym parku, ale też przy domku ogrodnika i  budynku kordegardy, w którym mieści się Centrum Informacji Turystycznej. W obu budynkach założone też zostały systemy alarmowe. 36 nowych latarni parkowych zapewnia odpowiednią iluminację samego parku, jak i elewacji pałacu od strony zachodniej oraz najstarszej lipy rosnącej w bezpośrednim jego sąsiedztwie. Zostały też zamontowane na bramach północnej i wjazdowej. Staraliśmy się nawiązać do archiwalnych zdjęć z okresu międzywojennego, jakie posiadaliśmy, by odtworzyć stylistykę tamtego oświetlenia. Oczywiście teraz są to latarnie elektryczne, a nie gazowe. Z pewnością mieszkańcy mogą się teraz czuć bezpieczniej na terenie obiektu. Można spacerować nawet w nocy – podkreśla walory nowej inwestycji Ł. Mróz, zapraszając jednocześnie do wieczornych, wiosennych spacerów. Nieoświetlony wcześniej park z pewnością do nich nie zachęcał.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości