W najbliższy piątek, 29 kwietnia, odbędzie się podsumowanie piętnastej edycji „Zlotu Gwiaździstego - Śladami Przeszłości”. Skierowany do uczniów konkurs z powiatów jarosławskiego, lubaczowskiego, przeworskiego i przemyskiego był w tym roku poświęcony historii od zakończenia II wojny światowej do 1981 r. Początek finału o godz. 9 w jarosławskim Opactwie.
Konkurs polega na dokumentowaniu przeszłości. Corocznie dotyczy innego tematu z historii najnowszej. Jego niepodważalną wartością jest utrwalanie wspomnień i przeżyć nigdy wcześniej nie publikowanych. Finalistów tegorocznej edycji poznamy w najbliższy piątek podczas podsumowania, które rozpocznie się Mszą św. w jarosławskim Opactwie. Konkurs organizuje Burmistrz Jarosławia wspólnie ze Stowarzyszeniem Miłośników Jarosławia i rzeszowskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze