Reklama

W planach kolejne inwestycje w szpitalu

Modernizację i reorganizację przejdą stacja dializ, serologia i trzy oddziały Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Placówka pod koniec marca ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla tych inwestycji.

Gruntowny remont przejdą każda z wymienionych poniżej przestrzeni szpitala. Projekt dla stacji dializ objąć ma swoim zakresem: dwie 9-stanowiskowe sale z łazienkami, jedną 2- stanowiskową i jedną 1-stanowiskową salę z łazienkami, a także szatnię i pomieszczenie przygotowawcze dla pacjentów plus pokój zabiegowy i pomieszczenia pielęgniarskie oraz pomieszczenia wspólne dla stacji dializ i oddziału nefrologii, czyli gabinety lekarskie i administracyjne.

Jeśli chodzi o serologię, dokumentacja projektowa obejmie: bank krwi z chłodniami, zamrażarkami i urządzeniami do odmrażania osocza itp., pracownię z analizatorami, punkt pobrań, magazyn i pomieszczenia socjalne oraz administracyjne.

Reklama

Jeśli zaś chodzi o same oddziały szpitalne, pozytywne zmiany dotyczyć mają: nefrologii, otolaryngologii i okulistyki. Dokumentacja projektowo-kosztorysowa dla nefrologii obejmować ma: sale z dwoma łóżkami i z łazienkami dla łącznie 12 pacjentów, dwa gabinety zabiegowe, pokój przygotowawczy i pokój badań, pomieszczenie pielęgniarskie, gabinet lekarski i zespół domowej dializy otrzewnowej oraz pomieszczenia porządkowe i socjalne.

Na oddziale otolorayngologicznym z pododdziałem[paywall] laryngologii dziecięcej projekt obejmować będzie sale 2- i 3-łóżkowe dla 14 pacjentów, gabinet zabiegowy, pokój badań, gabinet lekarski, punkt pielęgniarski, pomieszczenia administracyjne (ordynator, sekretariat, pielęgniarka oddziałowa) i zaplecze porządkowe. Z kolei na oddziale okulistycznym obejmie: sale 2- i 3-łóżkowe z łazienkami, gabinet lekarski i gabinet badań oraz zabiegowy, część administracyjną i pomieszczenia porządkowe. Dodatkowa zmiana na plus to winda, która ma się pojawić w budynku „C” szpitala na Monte Cassino.

Reklama

Wyłoniony w przetargu wykonawca zamówienia będzie też odpowiedzialny za późniejszy nadzór autorski podczas realizowania zadania. Szpital termin otwarcia ofert wyznaczył na 11 kwietnia. Wpłynęły łącznie trzy. Najdroższa – od firmy BIPROKON Biuro Projektów Konstrukcyjnych z Ostrowa pod Przemyślem – przekracza kwotę, jaką placówka planuje przeznaczyć na realizację zamówienia, czyli 479 tys. 700 zł (brutto), bo podprzemyska firma za zrealizowanie usługi chce 635 tys. 910 zł. Dwie pozostałe mieściły się w finansowych założeniach szpitala. To oferta firmy ART-FAKTORY z Dębicy na kwotę 398 tys. 520 zł i Pracowni Projektowej Archex z Bielska-Biała na kwotę 448 tys. 950 zł. Wygrała ta najtańsza, zaproponowana przez firmę z Dębicy.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/04/2025 13:38
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jerzy811_496 2025-04-27 14:04:10

    A jaka sytuacja finansowa szpitala? chyba że to wszystko pokryje samorząd wojewódzki bo w obecnej sytuacji z slużbie zdrowia taki krok jest ryzykowny.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama