Modernizację i reorganizację przejdą stacja dializ, serologia i trzy oddziały Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Placówka pod koniec marca ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla tych inwestycji.
Gruntowny remont przejdą każda z wymienionych poniżej przestrzeni szpitala. Projekt dla stacji dializ objąć ma swoim zakresem: dwie 9-stanowiskowe sale z łazienkami, jedną 2- stanowiskową i jedną 1-stanowiskową salę z łazienkami, a także szatnię i pomieszczenie przygotowawcze dla pacjentów plus pokój zabiegowy i pomieszczenia pielęgniarskie oraz pomieszczenia wspólne dla stacji dializ i oddziału nefrologii, czyli gabinety lekarskie i administracyjne.
Jeśli chodzi o serologię, dokumentacja projektowa obejmie: bank krwi z chłodniami, zamrażarkami i urządzeniami do odmrażania osocza itp., pracownię z analizatorami, punkt pobrań, magazyn i pomieszczenia socjalne oraz administracyjne.
Jeśli zaś chodzi o same oddziały szpitalne, pozytywne zmiany dotyczyć mają: nefrologii, otolaryngologii i okulistyki. Dokumentacja projektowo-kosztorysowa dla nefrologii obejmować ma: sale z dwoma łóżkami i z łazienkami dla łącznie 12 pacjentów, dwa gabinety zabiegowe, pokój przygotowawczy i pokój badań, pomieszczenie pielęgniarskie, gabinet lekarski i zespół domowej dializy otrzewnowej oraz pomieszczenia porządkowe i socjalne.
Na oddziale otolorayngologicznym z pododdziałem[paywall] laryngologii dziecięcej projekt obejmować będzie sale 2- i 3-łóżkowe dla 14 pacjentów, gabinet zabiegowy, pokój badań, gabinet lekarski, punkt pielęgniarski, pomieszczenia administracyjne (ordynator, sekretariat, pielęgniarka oddziałowa) i zaplecze porządkowe. Z kolei na oddziale okulistycznym obejmie: sale 2- i 3-łóżkowe z łazienkami, gabinet lekarski i gabinet badań oraz zabiegowy, część administracyjną i pomieszczenia porządkowe. Dodatkowa zmiana na plus to winda, która ma się pojawić w budynku „C” szpitala na Monte Cassino.
Wyłoniony w przetargu wykonawca zamówienia będzie też odpowiedzialny za późniejszy nadzór autorski podczas realizowania zadania. Szpital termin otwarcia ofert wyznaczył na 11 kwietnia. Wpłynęły łącznie trzy. Najdroższa – od firmy BIPROKON Biuro Projektów Konstrukcyjnych z Ostrowa pod Przemyślem – przekracza kwotę, jaką placówka planuje przeznaczyć na realizację zamówienia, czyli 479 tys. 700 zł (brutto), bo podprzemyska firma za zrealizowanie usługi chce 635 tys. 910 zł. Dwie pozostałe mieściły się w finansowych założeniach szpitala. To oferta firmy ART-FAKTORY z Dębicy na kwotę 398 tys. 520 zł i Pracowni Projektowej Archex z Bielska-Biała na kwotę 448 tys. 950 zł. Wygrała ta najtańsza, zaproponowana przez firmę z Dębicy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A jaka sytuacja finansowa szpitala? chyba że to wszystko pokryje samorząd wojewódzki bo w obecnej sytuacji z slużbie zdrowia taki krok jest ryzykowny.
A jaka sytuacja finansowa szpitala? chyba że to wszystko pokryje samorząd wojewódzki bo w obecnej sytuacji z slużbie zdrowia taki krok jest ryzykowny.