Reklama

W podzięce za nauczycielski trud, cierpliwość i wytrwałość. Pedagodzy świętowali w Przemyślu i Przeworsku

Nie ma chyba w Polsce samorządu lokalnego, który w Dzień Edukacji Narodowej nie podziękowałby nauczycielom za codzienny trud i wytrwałość w szlifowaniu umysłów naszych pociech. Nie inaczej było m.in. w Przemyślu i Przeworsku.

Do tradycji należy, że w nadsańskim mieście Dzień Nauczyciela obchodzony jest w pięknej sali narad Przemyskiej Biblioteki Publicznej. W przeddzień ich święta (13 października br.) władze miasta zaprosiły nauczycieli na miłą uroczystość.

Gospodarzem spotkania był prezydent Wojciech Bakun, a wśród gości można było zauważyć posła Marka Rząsę i wicemarszałka województwa podkarpackiego Piotra Pilcha. Obecni byli także dyrektorzy przemyskich placówek oświatowych.

W br. prezydent miasta przyznał[paywall] 27 pracownikom przemyskiej oświaty swoje nagrody, które osobiście wręczył podczas uroczystości. Doszło także do pożegnania, po 22 latach pracy, przechodzącej na emeryturę dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 Barbary Jabłońskiej.

Przeworsk

Także w przededniu Dnia Edukacji Narodowej z nauczycielami spotkał się w przeworskim ratuszu burmistrz miasta nad Mleczką Leszek Kisiel. Nie obyło się bez gratulacji, życzeń i nagród.

Wyróżnienia otrzymały: Barbara Bujny (dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2), Lilianna Nadbereżny (nauczyciel wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Miejskim nr 3), Alicja Romankiewicz (dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3), Elżbieta Rosół (nauczyciel wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Miejskim nr 2), Joanna Szular (nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 3), Monika Świtalska (nauczyciel języka polskiego i angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1) oraz Bogdan Sebzda (dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2).

Reklama

W spotkaniu uczestniczyli również zastępca burmistrza Wojciech Superson, sekretarz miasta Agnieszka Zakrzewska oraz skarbnik Dorota Jarosz.

Burmistrz pogratulował nauczycielom, wyrażając słowa uznania dla trudnej i wymagającej pracy pedagoga i wychowawcy. Podziękował również za aktywny udział w kształtowaniu charakterów dzieci i młodzieży oraz za dotychczasową współpracę w podejmowanych działaniach na rzecz polepszania warunków w przeworskich placówkach.


fot.UM Przeworsk
Z nauczycielami spotkał się w przeworskim ratuszu burmistrz miasta nad Mleczką Leszek Kisiel. Siedmiu osobom wręczył nagrody.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama