Reklama

W powiecie jarosławskim powstanie pięć bezpiecznych przejść dla pieszych

Ostatnia sesja Rady Powiatu Jarosławskiego (28 października br.) była bardzo ważna dla mieszkańców powiatu. Radni dyskutowali i podejmowali decyzje dotyczące m.in.: zdrowia, pandemii koronawirusa i tematu szczepień, inwestycji drogowych, oświaty i jarosławskiego muzeum czy polityki społecznej.

Radni powiatowi jednogłośnie przyjęli „Strategię rozwoju Powiatu Jarosławskiego na lata 2021 – 2030”. To ważny dokument, bo jest m.in. podstawą do pozyskiwania dodatkowych pieniędzy na realizację zadań samorządu powiatowego z zewnątrz, m.in. z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej[paywall]. Strategia została opracowana siłami „własnymi” Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, w ramach prac tzw. zespołu redakcyjnego i grup roboczych oraz przeprowadzonych konsultacji społecznych.

Wśród przyjętych uchwał były m.in. zmiany w budżecie w związku z realizowanymi przez samorząd powiatowy inwestycjami drogowymi. – Musieliśmy to zrobić, bo będziemy między innymi dodatkowo realizować, dzięki rządowej dotacji, pięć bezpiecznych przejść dla pieszych za milion złotych przy 80-procentowym dofinansowaniu – powiedział starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Przejścia powstaną w: Radymnie, Pruchniku, Laszkach oraz dwa w Jarosławiu. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Reklama

Radni zmienili także kwotę przeznaczoną w budżecie powiatowym na oświatę. Zwiększyli ją o 4,2 mln zł, uzupełniając brakujące środki w tzw. subwencji oświatowej.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama