Ostatnia sesja Rady Powiatu Jarosławskiego (28 października br.) była bardzo ważna dla mieszkańców powiatu. Radni dyskutowali i podejmowali decyzje dotyczące m.in.: zdrowia, pandemii koronawirusa i tematu szczepień, inwestycji drogowych, oświaty i jarosławskiego muzeum czy polityki społecznej.
Radni powiatowi jednogłośnie przyjęli „Strategię rozwoju Powiatu Jarosławskiego na lata 2021 – 2030”. To ważny dokument, bo jest m.in. podstawą do pozyskiwania dodatkowych pieniędzy na realizację zadań samorządu powiatowego z zewnątrz, m.in. z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej[paywall]. Strategia została opracowana siłami „własnymi” Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, w ramach prac tzw. zespołu redakcyjnego i grup roboczych oraz przeprowadzonych konsultacji społecznych.
Wśród przyjętych uchwał były m.in. zmiany w budżecie w związku z realizowanymi przez samorząd powiatowy inwestycjami drogowymi. – Musieliśmy to zrobić, bo będziemy między innymi dodatkowo realizować, dzięki rządowej dotacji, pięć bezpiecznych przejść dla pieszych za milion złotych przy 80-procentowym dofinansowaniu – powiedział starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Przejścia powstaną w: Radymnie, Pruchniku, Laszkach oraz dwa w Jarosławiu. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.
Radni zmienili także kwotę przeznaczoną w budżecie powiatowym na oświatę. Zwiększyli ją o 4,2 mln zł, uzupełniając brakujące środki w tzw. subwencji oświatowej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze