Muzeum Historii Miasta Przemyśla wraz z Oddziałem Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej byli organizatorami konkursu świątecznego na Najpiękniejsze Wielkanocne Jajo, w którym mogły wziąć udział przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych z Przemyśla i okolic. Znamy nazwiska laureatów!

fot.MNZP
W konkursie świątecznym na Najpiękniejsze Wielkanocne Jajo nie brakowało pisanek malowanych, oklejanych bibułą, sznureczkami, koralikami czy cyrkoniami. Po szczegółowych naradach komisja postanowiła wręczyć nagrody w czterech kategoriach.
Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Dziura, Michał Krzemiński i Anna Jodłowska nie miała łatwego zadania. Napłynęły bowiem aż 103 prace z 15 przedszkoli i podstawówek, spośród których każda wyróżniała się nie tylko pomysłem, ale i techniką wykonania.
Nie brakowało pisanek malowanych, oklejanych bibułą, sznureczkami, koralikami czy cyrkoniami. Po szczegółowych naradach komisja postanowiła wręczyć nagrody w czterech kategoriach.
W pierwszej, w której udział wzięły dzieci z zerówki i pierwszej klasy szkoły podstawowej, pierwsze miejsce zajęła[paywall] Michalina Świrzyńska, drugie Hanna Książek, a trzecie Sofiia Morozova. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Agata Misiura.
W kategorii klas II – III królował Kacper Iwaszko. Tuż za nim uplasowała się Maja Mroczka, a trzecie miejsce zajęła Wiktoria Owsiany. Komisja konkursowa wyróżniła prace Sophie Łukaszek i Diany Wach.
Kolejną kategorią były klasy IV – V. Pierwsze miejsce powędrowało do Karola Kurzyńskiego, drugie do Gabrieli Górniak, a trzecie – ex aequo – zajęli Anna Nowotarska i Adrian Grochowski.
W ostatniej kategorii, czyli wśród klas VI – VIII królowała Klaudia Soroka. Na drugim miejscu podium stanęła Dagmara Benedyk, a na trzecim Dominika Klimko.
Jedno jest pewne – zdolnych i utalentowanych artystycznie dzieci i młodzieży w Przemyślu i okolicach nie brakuje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze