Reklama

W Przemyślu będzie więcej stojaków na rowery

O więcej stojaków na rowery dla coraz liczniejszej grupy amatorów dwóch kółek zaapelował do władz miasta radny Maciej Kamiński (Prawo i Sprawiedliwość). Odpowiedź jest pozytywna.

Kiedyś „miastem rowerów” na Podkarpaciu ochrzczono Stalową Wolę, bo większość pracowników tamtejszej huty dojeżdżała do pracy na dwóch kółkach. Obecnie do tego miana pretenduje coraz więcej miast, w tym m.in. Przemyśl. Ilość rowerzystów wzrasta z każdym rokiem, bo znacznie poprawiła się infrastruktura. Wraz z budową lub rozbudową ścieżek rowerowych w Przemyślu, lawinowo rośnie ilość osób z nich korzystających[paywall]. Coraz częściej mieszkańcy zamieniają samochody na rowery. Nie po raz pierwszy pojawiły się sugestie, aby zwiększyć liczbę stojaków na dwuślady, bo tych wciąż jest za mało. Interpelację w tej sprawie do prezydenta Roberta Chomy skierował radny Maciej Kamiński (PiS).

– Brak stojaków jest dużym utrudnieniem dla osób, które poruszają się rowerami, dlatego myślę, że trzeba wyjść naprzeciw oczekiwaniom wszystkich rowerzystów. Skądinąd wiem, że brak stojaków czasami zniechęca do poruszania się rowerami – powiedział M. Kamiński. – Moim zdaniem,  powinny się one pojawić szczególnie przy instytucjach miejskich, na trasie rowerowej w różnych częściach miasta, a także przy boiskach sportowych czy placach zabaw – dodał.

Reklama

Będzie więcej

Stojaki rowerowe znajdują się w różnych miejscach miasta, m.in. pod magistratem, DH „Szpak” przy ul. 3 Maja, urzędami pocztowymi przy ul. 3 Maja i Mickiewicza, Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, górnej stacji wyciągu narciarskiego, w miejscu obsługi rowerzystów przy zjeździe z kładki pieszo-rowerowej przy ul. Piłsudskiego, POSiR-ze przy ul. Mickiewicza, Banku BGŻ przy Kamiennym Moście czy na ulicy Kazimierzowskiej, placu Legionów, 22 Stycznia, Władycze i Waygarta. Będą kolejne. Tak przynajmniej w odpowiedzi na interpelację radnego M. Kamińskiego, obiecały władze miasta. – Przewidujemy w miarę posiadanych środków finansowych sukcesywne doposażenie w stojaki rowerowe kolejnych lokalizacji, czyli przede wszystkim placów zabaw i boisk. Dodatkowo wszystkie nowo budowane inwestycje sportowo-rekreacyjnego posiadają zaprojektowane miejsca na stojak i tam także można liczyć na takie urządzenia – zapewnił zastępca prezydenta miasta Przemyśla Janusz Hamryszczak.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    rtew - niezalogowany 2016-08-06 10:09:30

    A kiedy będzie więcej ścieżek asfaltowych a nie brukowanych , na których niszczy się rower szosowy .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama