Z udziałem ministra odpowiedzialnego za sprawy samorządu terytorialnego Michała Cieślaka oraz wiceprezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości Michała Sroki w przemyskim magistracie popisano dziś list intencyjny w sprawie budowy 160 lokali w ramach rządowego programu „Mieszkanie dla rozwoju”.
To już druga przymiarka władz Przemyśla do wybudowania w mieście „tanich” mieszkań. Pierwsze podejście w ramach programu „Mieszkanie Plus” zakończyło się fiaskiem, bo miasto wycofało się ze współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju Nieruchomości SA.
Teraz, po tzw. nowym otwarciu w budownictwie czynszowym i komunalnym (powstała społeczna część pakietu mieszkaniowego, która została uchwalona przez Sejm RP 28 października br.), władze zdecydowały się postawić na współpracę z Krajowym Zasobem Nieruchomości.
Nie wiadomo na razie, kto – w ramach mariażu KZN i UM w Przemyślu – mieszkania wybuduje. Procedury wyłonienia wykonawcy rozpoczną się w przyszłym roku. W pierwszym etapie mieszkań ma być ok. 90, a docelowo 160. Wybudowane zostaną na jednej z działek przy ulicy Bakończyckiej.
Szerzej w jutrzejszym wydaniu papierowym ŻP.

fot.Mariusz Godos
Od lewej: wiceprezes KZN Michał Sroka, minister Michał Cieślak, prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

fot.Mariusz Godos
Moment podpisania porozumienia.

fot.Mariusz Godos
Podpisaniu listu intencyjnego towarzyszyła chyba rekordowa jak na Przemyśl liczba posłów. Obecni byli posłowie PiS: Teresa Pamuła, Marek Kuchciński i Tadeusz Chrzan. Był poseł Koalicji Obywatelskiej Marek Rząsa. Nie mogło zabraknąć wicemarszałka województwa podkarpackiego Piotra Pilcha czy przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu Macieja Kamińskiego. O lewej: M. Rząsa, P. Pilch, M. Kuchciński i M. Kamiński.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dziwne dopiero po wyborach, kolejne za trzy lata, a poseł Kuchciński w Przemyślu
Można dorobić https://ogloszenia.zycie.pl/ogloszenie/20662,zasponsoruje-faceta
Ludzie sie zmieniaja. Mam nadzieje, ze na lepsze. Ciesze sie. Jesli tak sie stanie to 160 rodzin bedzie miec ladne mieszkania. Jestem za.
Będzie dla swoich jak wszystko w tym grajdole brudu , nędzy i rozpaczy
Sratatata, ciemny lud kupi każdy list intencyjny.
A listów intencyjnych dla naszego grodu było juz co najmniej kilka.Wirtualne zobowiazania i wirtualne efekty do dzisiaj widoczne w snach naszych notabli z PiS.Kto pamieta powstanie uczelni typu akademickiego kształcącej kadry systemów finansowych w naszym kraju.Był taki poseł co ze śmiertelna powaga się tym zajmował a skończył tuszowaniem ekscesów seksualnych Kuchcińskiego i obiecywaniem stanowisk rządowych za milczenie w tej sprawie. A może ktoś pamieta jaki to urząd centralny miał byc przeniesiony do Przemyśla i był problem tylko dostosowania do jego potrzeb jednego z budynków.Na szczęście położony mamy centralnie nasz Rynek ale to nie zasługa posłów PiS.Uwierzę jak zostana kolejny raz wybudowane te mieszkania.Poprzednie podobno miały byc w miejcu cegielni na Słowackiego ale tam też był list intencyjny o powstaniu wielkiej galerii handlowej.
Ciekawe, aż niewiargodne, same znane Marki tyle że nie Mercedesy czy Fiaty a kogo widzimy wspólnie i Wielkiego Marszałka Marka Tadeusza i Wielkiego również skutecznego posła tyz Marka R. Czyli cud w Przrmyślu, nie do wiary, aż podejrzane dlaczego dzisiaj przecież do wyborów jeszcze całe 3 latka. No cóż, można i tak 10 osób, działaczy, posłów coś w maseczkach podpisuje, papier przyjmie wszystko tylko drodzy kto te mieszkania kupi, kto zasiedli kiedy co zawsze podkreślam ponad 10 tysięcy głównie młodych ludzi wyfrunęło z mieściny za lepszym życiem, pracą. A kto głównie pozostał, dzieci w wieku przedszkolnym i szkolne, uczniowie szkół średnich, nieco urzędników i my głównie emeryci i renciści czyli główny i jeszcze nadal pewny elektorat Wielkiego Marszałka Marka Tadeusza, czyli biorcy plusów 500, 300, 13 emeryturka itp prezenty otrzymywane z pieniędzy wszystkich podatników. Pytam dalej ile wielcy posłowie jak np Kuchciński, Rząsa czy wcześniej Matusiewicz czy poseł Bakun tak nie należy zapominać o poselskiej przeszłości Bakuna sprowadzili czy jak kto woli załatwili przynajmniej jednego porządnego , dużego przynajmniej średniej wielkości inwestora by dając i zapewniają pracę, zatrudnienie zatrzymać przynajmniej częśc młodych do pozostania w królewskiej mieścinie i wolnej z nazwy, tj wolności wyjazdu do Anglii, Irlandii, Holandii czy Szwabii, ba nawet Rzeszowa czy Krakowa. Sumując, nie będzie pracy, możliwości zatrudnienia nie będzie kultury, sztuki, sportu, naukki na poziomie wyższym, porządnego handlu i co najważniejsze właśnie możliwości zakupienia mieszkań co w na razie fikcyjnych planach, jak w tytule sensacyjnegi artykułu i załączonych zdjęciach. Przecież w Przemyślu było wiele planów i zamierzeń, Choma jako wielki prezydent nawet w ramach gospodarskich lustracji wizytował rowerowo jakieś inwestycje w pustej nadal strefie ekonomicznej, obiecywał pracę 30 dodatkowym pracownikom w powstałym w Przemyślu oddziale energetycznym PGE a co wyszło, nie wiem, może ktoś podpowie. A już za prezydentury Bakuna, co z obiecywaną fabryką mebli , przecież szycie tapicerki przez 20 osób to malutko o wiele za mało. A więc , nie ma pracy nie będzie kupowania i zasiedlania mieszkań, przecież w mieścinie już niemal setki do wynajęcia, sprzedania itp propozycje i dlatego upadło hasło mieszkanie + i inne wielkie ale fikcyjne nierealizowane inicjatywy. Piszą te słowa jednocześnie słucham i jednym okiem oglądam Kronikę z Rzeszowa i co słyszę , projekt budżetu Miasta Rzeszowa na 2021 rok niemal 1,5 miliarda złotych, wiele mieszkań oddanych centrum lekkoatletyczne, basen na Matuszczaka, lodowisko itd a Przemyśl co nam oferuje, brud i nieporządek, dziesiątki obdartych z tynków domów i kamienic, częśc w ruinie, sportową pustynię, dziesiątki pustych mieszkań , domów i całych budynków, oraz dawnych lokali handlowo-usługowych i do tego ten rudy, czerwony od rdzy, szpecący okolicę most kolejowy. Jedyna jaskółka to może w końcu po długich a ciężkich mękach oddadzą do użytku to dawne okropne dziadostwo zwane zielonym rynkiem, obecnie praca przebiega jak widzę sprawnie i co ważne solidnie, gratulacje dla firmy. wykonawcy. I może wreszcie skończy się ten dziwaczny handel chodnikowy, wstyd, w centrum w XXI wieku. A co z resztą tego dziadostwa, innych bazarów, całej tej Sportowej, Wilsona? Można się chwalić austriackim daworcem kolejowym na zwycięstwo którtego również z najbliższymi głosowałem, co z tego kiedy od lat niemal wyludniony, pusty. Naresztę szkoda czasu i słów bo jacy wyborcy taka "wadza", jaki pan, taki kram. I dzisiejsze słowa z Kroniki z Rzeszowa " cyt. Przemyśl najbardziej wyludniającym się miastem w województwie i liczy już jedynie 60 tysięcy ludności" koniec cyt. A co będzie jeśli coronavirus szybko nie odpuści, jeśli dołoży swoje żniwo? Tyle i aż tyle. Wpis tylko dla myślących,
Można coś zrobić ponad podziałami ? Jak widać można.
Bakończycka? Zamienią domki z ogródków i będzie deweloper państwowy jak trzeba.
Rząsa chętnie usiadł do zdjęcia choć palcem nie ruszył, żeby było lepiej w Przemyślu, kto tego nieroba wybiera!
Tacy sami go wybierają co awiatora burdelowego. Ot - uroki ciemnoty przemyskiej.
Jak skończą się pieniądze 500+ to powstanie 160 baraków
Tymczasem u nas słychać, że gminna galeria powstała w Kepicach. Można w niej zakupić dzieła twórców ludowych, napić się kawy i poczytać książki. Obiekt mieści się w oddanym do użytku budynku w ramach programu Mieszkanie Plus (https://mieszkanieplus.org/) i będzie służył jako miejsce spotkań mieszkańców.
Jeśli to się uda (daj Boże, aby się udało)to będzie aż 1/6 mieszkań oddanych przez trzy lata programu "Mieszkanie plus" w całej Polsce (aż ...992 mieszkania)! Program poprzedników (PO-PSL), polegający na dofinansowaniu zakupu lub budowy przyniósł ok. 150 000 mieszkań, ale w 2018 r. został przez obecny rząd skasowany jako "mało efektywny".
Tidak peduli seberapa besar selera kita menginginkan pertemuan ini menjadi pertemuan yang penuh dengan insiden dan tujuan, strategi yang masuk akal dalam hal ini adalah menentang tujuan nobartv.com , nobartv.my.id , novartv.world , yallatv.my.id , nobartv.fun , nobartv.link , nobartv yolasite.com , nobartv home.blog , nobartv weebly.com Bahkan tanpa memperhitungkan kemungkinan skenario pertandingan sepak bola yang berfokus pada kehati-hatian dengan kedua tim berpotensi bermain dengan fokus di tempat lain, angka-angka dasar melukiskan argumen yang kuat untuk pertemuan dengan skor rendah di mana peluang akan sulit didapat melawan pertahanan yang tegas. Sejak Thomas Tuchel mengambil alih, Chelsea telah mencatatkan 18 clean sheet dalam 24 pertandingan dan hanya kebobolan delapan gol dalam 15 pertandingan Liga Premier di bawah pengawasannya. Hebatnya, lebih dari setengah dari mereka datang dalam satu pertandingan melawan West Brom.
Dziwne dopiero po wyborach, kolejne za trzy lata, a poseł Kuchciński w Przemyślu
Można dorobić https://ogloszenia.zycie.pl/ogloszenie/20662,zasponsoruje-faceta
Ludzie sie zmieniaja. Mam nadzieje, ze na lepsze. Ciesze sie. Jesli tak sie stanie to 160 rodzin bedzie miec ladne mieszkania. Jestem za.