Reklama

W Przemyślu ma powstać 160 tanich mieszkań

Z udziałem ministra odpowiedzialnego za sprawy samorządu terytorialnego Michała Cieślaka oraz wiceprezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości Michała Sroki w przemyskim magistracie popisano dziś list intencyjny w sprawie budowy 160 lokali w ramach rządowego programu „Mieszkanie dla rozwoju”.

To już druga przymiarka władz Przemyśla do wybudowania w mieście „tanich” mieszkań. Pierwsze podejście w ramach programu „Mieszkanie Plus” zakończyło się fiaskiem, bo miasto wycofało się ze współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju Nieruchomości SA.

Teraz, po tzw. nowym otwarciu w budownictwie czynszowym i komunalnym (powstała społeczna część pakietu mieszkaniowego, która została uchwalona przez Sejm RP 28 października br.), władze zdecydowały się postawić na współpracę z Krajowym Zasobem Nieruchomości.

Nie wiadomo na razie, kto – w ramach mariażu KZN i UM w Przemyślu – mieszkania wybuduje. Procedury wyłonienia wykonawcy rozpoczną się w przyszłym roku. W pierwszym etapie mieszkań ma być ok. 90, a docelowo 160. Wybudowane zostaną na jednej z działek przy ulicy Bakończyckiej.

Reklama


Szerzej w jutrzejszym wydaniu papierowym ŻP.


fot.Mariusz Godos
Od lewej: wiceprezes KZN Michał Sroka, minister Michał Cieślak, prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.


fot.Mariusz Godos
Moment podpisania porozumienia.


fot.Mariusz Godos
Podpisaniu listu intencyjnego towarzyszyła chyba rekordowa jak na Przemyśl liczba posłów. Obecni byli posłowie PiS: Teresa Pamuła, Marek Kuchciński i Tadeusz Chrzan. Był poseł Koalicji Obywatelskiej Marek Rząsa. Nie mogło zabraknąć wicemarszałka województwa podkarpackiego Piotra Pilcha czy przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu Macieja Kamińskiego. O lewej: M. Rząsa, P. Pilch, M. Kuchciński i M. Kamiński.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jaś - niezalogowany 2020-11-24 17:47:30

    Dziwne dopiero po wyborach, kolejne za trzy lata, a poseł Kuchciński w Przemyślu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    vc - niezalogowany 2020-11-24 18:04:23

    Można dorobić   https://ogloszenia.zycie.pl/ogloszenie/20662,zasponsoruje-faceta

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mona - niezalogowany 2020-11-24 18:18:50

    Ludzie sie zmieniaja.  Mam nadzieje, ze na lepsze. Ciesze sie. Jesli tak sie stanie to 160 rodzin bedzie miec ladne mieszkania. Jestem za.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama