Od piątku w internecie krąży informacja, że przemyski szpital nie ma testów na koronawirusa i nie jest w stanie diagnozować pacjentów.
Dyskusje mieszkańców obecnie przeniosły się do mediów społecznościowych. Tam dzielą się różnymi informacjami i obawami. A tych drugich jest zdecydowanie więcej. Niektórzy się dziwią, że w mieście nie wykryto do tej pory żadnego przypadku koronawirusa. Szybko znaleziono wytłumaczenie: w szpitalu w Przemyślu nie mają ani jednego testu. Jedna z kobiet twierdziła, że taką informację usłyszała od lekarza z oddziału zakaźnego.
Szpital zaprzecza pogłoskom o braku testów. – Badaniom nie są poddawani wszyscy pacjenci, tylko ci, którzy spełniają określony algorytm, który jest znany lekarzom. Szpital, w tym oddział zakaźny, pracuje prawidłowo – mówi rzecznik placówki Maciej Kamiński.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak zwykle Przemyśl jest zapomniany a niech tam w Przemyślu pozdychaja
TEST WYKRYWAJĄCY KORONAWIRUSA NIEPEWNY. SĄ CHORZY Z NEGATYWNYM WYNIKIEM - TVP.INFO
w szpitalu , na oddziale zakaźnym dokładniej na Rogozińskiego nie można wykonać testu, nawet odpłatnie. Nawet osoba która miała kontakt z zarażonymi, z osobami z zagranicy, o ile nie "położy" się na oddziale i nie ma wysokiej gorączki nie zostanie przebadana, nawet odpłatnie. Zdaje się że mają przykazane nie robić testów. Czekają aż trupy będą leżeć na ulicach?
Sam budynek tego "szpitala", jego otoczenie są bardzo wymowne i nie napawają optymizmem. Bardziej to to przypomina prosektorium z lat dawno minionych niż współczesny oddział zakaźny.
Mysle, ze nie na miejscu teraz jest podsycanie nienawisci miedzy nami ,mieszkancami.Chcecie paniki?Komu to sluzy?Sprobujmy chociaz wspolpracowac w tym ciezkim dla nas czasie.Tak naprawde nie wiemy jak dlugo to potrwa i co nas czeka.Nie wiemy,czy ktos z nas.......Tyle nienawisci???? !!!! Szok !
Niech rzecznik Kamiński wyda jakieś oświadczenie.Ludzie chcą wiedzieć !!!
Dziwne... U mnie w miejscowości była ostatnio osoba z podejrzeniem zakażenia. Przyjechała karetka, panowie w kombinezonach. Pacjent został zabrany na oddział zakaźny w Przemyślu. Test wykonano, na szczęście wyszedł negatywny i okazało się, że to zwykła grypa. Osoba ta nie miała kontaktu z osobą z zagranicy. A testów nie wykonuje się bez występowania objawów, bo wtedy po prostu nic nie wykazuja. Więc osoba, która miała kontakt z osobą zakażona a nie ma objawów nie zostanie przebadana, bo to nic nie da. Wtedy stosowana jest kwarantanna.
W tym trudnym czasie powinniśmy się zjednoczyć, być solidarni, i owszem. Co nie oznacza, że nie powinniśmy patrzeć rządzącym na łapska, paskudne ich poczynania, zaniechania, łamanie konstytucji, zaniedbania etc. Rząd się z zarazy wyleczy, Obywatele już nie!
Przydałoby się kolejne 2 mld zł na TVPiS, bo propaganda na temat koronawirusa nie jest doskonała.
proponuję leczyć się za granicą tam jest cudownie albo zamknąć pysk i nie pisać bzdur...
Rdny Przeworska czy Przemyśla ten Kowalski bo w pierwszej kolejności dostaje szpital w Przeworsku a potem dopiero w Przemyślu dlaczego czyżby Pan sekretarz karty rozdawał. Szpital w Przemyślu niema ani szt maseczki . To musi być koniec nie świata tylko luckości. Dramat ale czego się po takich osobach można spodziewać.
Ogłoszono zbiórkę środków w Przemyślu na maseczki dla Przeworska tylko czy to ma sens by Przeworsk ogłaszał zbiórkę środków na maseczki dla Przemyśla . Ludzie mają łeb do interesów. Już raz kupili maseczki dla urzędników w Przemyślu i urzędników w Przeworsku i szpitala w Przeworsku a dla naszego na Monte guzik.
ale .dzisaj w mojej wiosce w kosciele 50 wiernych 29 03 20 i gdzie policja
Byłem teraz na święto niepodległości we Wrocławiu i widziałem, ze u nich są dostępne szybkie testy na covid - https://smile.expert/aktualnosci/szybki-test-na-koronawirusa-covid-19-sars-cov-2-w-smile-expert/ a u nas dalej nie ma?
Jak zwykle Przemyśl jest zapomniany a niech tam w Przemyślu pozdychaja
TEST WYKRYWAJĄCY KORONAWIRUSA NIEPEWNY. SĄ CHORZY Z NEGATYWNYM WYNIKIEM - TVP.INFO
w szpitalu , na oddziale zakaźnym dokładniej na Rogozińskiego nie można wykonać testu, nawet odpłatnie. Nawet osoba która miała kontakt z zarażonymi, z osobami z zagranicy, o ile nie "położy" się na oddziale i nie ma wysokiej gorączki nie zostanie przebadana, nawet odpłatnie. Zdaje się że mają przykazane nie robić testów. Czekają aż trupy będą leżeć na ulicach?