Na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Przeworsku pojawiły się tablice informacyjne dotyczące fauny i flory parkowego ekosystemu. Jest ich w sumie 33 i układają się w liczącą 1,3 km ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną.
Trzy z zamontowanych w ostatnim czasie tablic są znacznie większe od pozostałych i umieszczone zostały w jednym miejscu na terenie parku górnego. Zawierają bogatą warstwę ilustracyjną i w przystępny sposób zbierają wiedzę dotyczącą zwierząt i ptaków, drzew i krzewów oraz roślin i bylin obecnych w parku.
30 mniejszych[paywall] tabliczek informacyjnych ma zwrócić uwagę spacerowiczów na szczególnie interesujące detale i okazy obiektów przyrodniczych. Całość została uzupełniona tabliczkami kierunkowymi wytyczającymi przebieg ścieżki.
To jednak nie wszystkie zmiany w przeworskim parku. Równolegle z pracami nad utworzeniem ścieżki prowadzone były, mniej może widoczne, ale za to bardzo potrzebne prace konserwatorsko-pielęgnacyjne przy 30 drzewach będących pomnikami przyrody.
Oba zadania dofinansowane zostały kwotą 30 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz dotacją celową powiatu przeworskiego w wysokości 10 tys. zł.
Uroczystego otwarcia ścieżki 18 listopada dokonał starosta przeworski Bogusław Urban. Wśród gości tego wydarzenia znaleźli się także: wicestarosta Jacek Kierepka, burmistrz Przeworska Leszek Kisiel, radni powiatu, leśniczy z Nadleśnictwa Kańczuga Dariusz Żurek, dyrektor Muzeum w Przeworsku Łukasz Mróz, a także dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeworsku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze