Reklama

W przeworskim parku powstała ścieżka przyrodnicza

27/11/2021 14:39

Na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Przeworsku pojawiły się tablice informacyjne dotyczące fauny i flory parkowego ekosystemu. Jest ich w sumie 33 i układają się w liczącą 1,3 km ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną.

 Trzy z zamontowanych w ostatnim czasie tablic są znacznie większe od pozostałych i umieszczone zostały w jednym miejscu na terenie parku górnego. Zawierają bogatą warstwę ilustracyjną i w przystępny sposób  zbierają wiedzę dotyczącą zwierząt i ptaków, drzew i krzewów oraz roślin i bylin obecnych w parku.

30 mniejszych[paywall] tabliczek informacyjnych ma zwrócić uwagę spacerowiczów na szczególnie interesujące detale i okazy obiektów przyrodniczych. Całość została uzupełniona tabliczkami kierunkowymi wytyczającymi przebieg ścieżki.

To jednak nie wszystkie zmiany w przeworskim parku. Równolegle z pracami nad utworzeniem ścieżki prowadzone były, mniej może widoczne, ale za to bardzo potrzebne prace konserwatorsko-pielęgnacyjne przy 30 drzewach będących pomnikami przyrody.

Oba zadania dofinansowane zostały kwotą 30 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie  oraz dotacją celową powiatu przeworskiego w wysokości 10 tys. zł.

Reklama

Uroczystego otwarcia ścieżki 18 listopada dokonał starosta przeworski Bogusław Urban. Wśród gości tego wydarzenia znaleźli się także: wicestarosta Jacek Kierepka, burmistrz Przeworska Leszek Kisiel, radni powiatu, leśniczy z Nadleśnictwa Kańczuga Dariusz Żurek, dyrektor Muzeum w Przeworsku Łukasz Mróz, a także dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeworsku.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama