Reklama

W pustostanie znaleziono ciało 45-letniego mężczyzny

Prawdopodobną przyczyną śmierci mężczyzny mogło być wychłodzenie. Prokurator zadecydował o zabezpieczeniu ciała zmarłego do dalszych badań sekcyjnych.

Wczoraj policjanci z komisariatu na Baranówce kontrolowali pustostany, sprawdzali, czy nie przebywają w nich osoby bezdomne.

Ok. g. 15 w obiecie przy ul. Chłopickiego znaleźli zwłoki 45-letni bezdomny. Prawdopodobną przyczyną jego śmierci było wychłodzenie. Wstępne ustalenia nie wskazują na udział osób trzecich, zmarły nie miał widocznych obrażeń. Mimo to zgodnie z procedurami miejsce znalezienia zwłok zostało poddane oględzinom.

Jeżeli badanie potwierdzi, że przyczyną zgonu było wychłodzenie, będzie to pierwszy przypadek odnotowany w tym roku na Podkarpaciu.


Nie bądź obojętny, reaguj!

Polcja apeluje: alarmujmy policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Nie pozostawajmy obojętni na losy tych wszystkich, którym może grozić zamarznięcie. By uratować komuś życie, czasami wystarczy jeden telefon pod nr alarmowy 112, numer alarmowy Straży Miejskiej 986 lub numer infolinii 987. Miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne można również zgłosić za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa.

Reklama

987 to bezpłatna całodobowa infolinia działająca przy Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Można tam uzyskać informacje m.in. na temat placówek przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej. 


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości