Na pełen temperamentu, porywający wieczór z argentyńskim tangiem zapraszają w przyszłą środę, 15 kwietnia (g. 19) Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek” i Szkoła Tańca „A-Z”.
W podróż do słonecznej Argentyny, krainy tego zmysłowego tańca, zabiorą publiczność zgromadzoną w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego Adrian Durso (taniec, wokal) i Anna Pawłowska (taniec). Durso to pochodzący z Buenos Aires mistrz tanga z ponad 20-letnim doświadczeniem. Występował w gronie największych mistrzów tanga, takich jak: Ernesto Baffa, Osvaldo Berlinghieri, Nelly Vasquez, María Graña, Roberto Ruffino, Chiqui Pereira i wielu innych. Brał udział w: Tango Shows w Hotel Camino Real, wiedeńskim Argentinian Tango Festivalu, Tango Show w Casino Flotante na Puerto Madero, był też gościem specjalnym w Tango Festival of Luxembourg. Tanga nauczał również w wielu krajach Europy, m.in. Anglii, Dani, Islandii, Norwegii, Austrii. Partnerować mu będzie tancerka z 10-letnim stażem Anna Pawłowska, która szkoliła się w Buenos Aires i u najlepszych instruktorów w Europie, takich jak: Pablo Kliksberg, Alejandra Mantinan, Chicho Frumbolli czy Sebastain Arce. Obecnie uczy tanga w kilku miastach na północy Wielkiej Brytanii. Opowieściom o tangu i Argentynie, recitalowi i widowiskowym pokazom tanga towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu Przemyskiego Kwartetu Smyczkowego „Ars Perfecta”. Ten wieczór to okazja, której miłośnicy tańca nie mogą przepuścić.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
a to argentino jest