W nocy z 21 na 22 stycznia w całym kraju odbyło się liczenie bezdomnych. W akcję zorganizowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej zaangażowani byli policjanci, strażnicy miejscy, pracownicy ośrodków pomocy społecznej, placówek noclegowych dla osób bezdomnych, pracownicy organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą bezdomnym oraz wolontariusze.
Rezultaty liczenia bezdomnych zajmujące się tym służby przekazywały do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Ze złożonych sprawozdań wynikało, że tej nocy w Przemyślu były 142 osoby bezdomne (wśród nich sześć kobiet). Oczywiście nie wszystkie przebywały na umownej ulicy. W Schronisku dla Bezdomnych im. Brata Alberta było 82 bezdomnych, jeden w szpitalu wojewódzkim, pięciu w zakładzie karnym, a pozostali w miejscach, które na pewno nie zasługują na nazwę mieszkania.
W nocy z 21 na 22 stycznia liczono bezdomnych w całym kraju. O ile liczba osób bezdomnych przebywających na terenie Przemyśla może kogoś zdziwić, to w pozostałych miastach naszego regionu takich osób jest bardzo mało. W Przeworsku w schronisku dla bezdomnych przebywają jedynie cztery kobiety. W Lubaczowie nie znaleziono żadnych osób bez dachu nad głową. Natomiast w Jarosławiu w schroniskach było 76 osób, a na terenie miasta 7 osób. Takie dysproporcje wynikają z tego, że bezdomnym łatwiej jest przeżyć w większych aglomeracjach.

fot.Jacek Szwic
Akurat tej nocy żaden z bezdomnych nie skorzystał z legowiska na tym strychu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A mnie nie policzyliście ? bo byłem w kiblu.a więc 143
Mnie Przemysl na sile zrobil bezdomna.Przytulily mnie Niemcy. Zegnam cie na zawsze moje miasto.Sprzedawajcie dalej kamienice i robcie bezdomnych.
Nie tylko Ciebie to miasto już wyrzuciło kilka tysięcy ludzi .
SUPER Artykuł.Tylko sie śmiać. Tylko tyle bezdomnych,nie oczekują pomocy. A może by tak napisać ile środków przeznacza sie na pomoc dla bezdomnych i na co instytucje pomocy społecznej i organizacje pozarządowe w tym mieście je wydają i jak je rozliczają. Zapewniam,że byłby to ciekawszy artykuł.
A mnie nie policzyliście ? bo byłem w kiblu.a więc 143
Mnie Przemysl na sile zrobil bezdomna.Przytulily mnie Niemcy. Zegnam cie na zawsze moje miasto.Sprzedawajcie dalej kamienice i robcie bezdomnych.
Nie tylko Ciebie to miasto już wyrzuciło kilka tysięcy ludzi .