Reklama

W samym Przemyślu jest 142 bezdomnych

01/02/2015 08:08

W nocy z 21 na 22 stycznia w całym kraju odbyło się liczenie bezdomnych. W akcję zorganizowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej zaangażowani byli policjanci, strażnicy miejscy, pracownicy ośrodków pomocy społecznej, placówek noclegowych dla osób bezdomnych, pracownicy organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą bezdomnym oraz wolontariusze.

Bilans

Rezultaty liczenia bezdomnych zajmujące się tym służby przekazywały do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Ze złożonych sprawozdań wynikało, że tej nocy w Przemyślu były 142 osoby bezdomne (wśród nich sześć kobiet). Oczywiście nie wszystkie przebywały na umownej ulicy. W Schronisku dla Bezdomnych im. Brata Alberta było 82 bezdomnych, jeden w szpitalu wojewódzkim, pięciu w zakładzie karnym, a pozostali w miejscach, które na pewno nie zasługują na nazwę mieszkania.

 W nocy z 21 na 22 stycznia liczono bezdomnych w całym kraju. O ile liczba osób bezdomnych przebywających na terenie Przemyśla może kogoś zdziwić, to w pozostałych miastach naszego regionu takich osób jest bardzo mało. W Przeworsku w schronisku dla bezdomnych przebywają jedynie cztery kobiety. W Lubaczowie nie znaleziono żadnych osób bez dachu nad głową. Natomiast w Jarosławiu w schroniskach było 76 osób, a na terenie miasta 7 osób. Takie dysproporcje wynikają z tego, że bezdomnym łatwiej jest przeżyć w większych aglomeracjach.

Reklama


fot.Jacek Szwic
Akurat tej nocy żaden z bezdomnych nie skorzystał z legowiska na tym strychu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    żebrżę - niezalogowany 2015-02-01 11:15:42

    A mnie nie policzyliście ? bo byłem w kiblu.a więc 143

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    P.Skargi 6 - niezalogowany 2015-02-01 12:59:10

    Mnie Przemysl na sile zrobil bezdomna.Przytulily mnie Niemcy. Zegnam cie na zawsze moje miasto.Sprzedawajcie dalej kamienice i robcie bezdomnych.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    654 - niezalogowany 2015-02-02 07:25:00

    Nie tylko Ciebie to miasto już wyrzuciło kilka tysięcy ludzi .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości