Trwają obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości w gminie Przeworsk. 19 października br. w Świętoniowej odsłonięto kolejny obelisk oraz w ramach akcji „100 drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę” stworzono „Aleję Niepodległości”.
To kolejny obelisk upamiętniający 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości odsłonięty w gminie Przeworsk. Przypomnijmy, że docelowo ma być ich 11. W każdej miejscowości gminy po jednym. Wyjątkiem mają być Urzejowice, gdzie do już istniejącego pomnika Żołnierza Polski Niepodległej dodana zostanie specjalna pamiątkowa tablica[paywall] .
Uroczyste spotkanie patriotyczne, któremiało miejsce przy Szkole Podstawowej w Świętoniowej, przebiegło w trzech częściach. Przede wszystkim odsłonięto obelisk, a jego poświęcenia dokonał ks. Marian Ruszała, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świętoniowej. Po tej części program artystyczny przedstawili uczniowie szkoły goszczącej wydarzenie. Wreszcie na koniec zasadzono drzewka formując tzw. Aleję Niepodległości. Sadzonki zostały umieszczone w ziemi w ramach akcji Samorządu Województwa Podkarpackiego „100 drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”. To bardzo ciekawa inicjatywa, z jednej strony młode drzewka należą do gatunków miododajnych, więc ich wysadzenie powinno być korzystne dla pszczół, z drugiej drzewka stworzą żywy pomnik, najlepszy chyba symbol rozwoju państwa Polskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze