Reklama

W Świętoniowej powstałą Aleja Niepodległości

02/11/2018 16:06

Trwają obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości w gminie Przeworsk. 19 października br. w Świętoniowej odsłonięto kolejny obelisk oraz w ramach akcji „100 drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę” stworzono „Aleję Niepodległości”.

To kolejny obelisk upamiętniający 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości odsłonięty w gminie Przeworsk. Przypomnijmy, że docelowo ma być ich 11. W każdej miejscowości gminy po jednym. Wyjątkiem mają być Urzejowice, gdzie do już istniejącego pomnika Żołnierza Polski Niepodległej dodana zostanie specjalna pamiątkowa tablica[paywall] .

Uroczyste spotkanie patriotyczne, któremiało miejsce przy Szkole Podstawowej w Świętoniowej, przebiegło w trzech częściach. Przede wszystkim odsłonięto obelisk, a jego poświęcenia dokonał ks. Marian Ruszała, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świętoniowej. Po tej części program artystyczny przedstawili uczniowie szkoły goszczącej wydarzenie. Wreszcie na koniec zasadzono drzewka formując tzw. Aleję Niepodległości. Sadzonki zostały umieszczone w ziemi w ramach akcji Samorządu Województwa Podkarpackiego „100 drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”. To bardzo ciekawa inicjatywa, z jednej strony młode drzewka należą do gatunków miododajnych, więc ich wysadzenie powinno być korzystne dla pszczół, z drugiej drzewka stworzą żywy pomnik, najlepszy chyba symbol rozwoju państwa Polskiego.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości