– Mamy sprzęt, tylko brakuje lekarzy – przyznaje dyrektor lubaczowskiego szpitala Stanisław Bury. Czy taka sytuacja nie zagraża podpisaniu kontraktu z NFZ na przyszły rok?
W sumie Szpital Powiatowy w Lubaczowie może zatrudnić od zaraz nawet 9 lekarzy. Najpilniej potrzebny jest neonatolog. Do kadry może również dołączyć pediatra. Niedawno zgłosiła się młoda lekarka, ale okazało się, że chcąc kontynuować specjalizację z pulmonologii, musi być codziennie na zajęciach w Rabce. To wykluczyło pracę w odległym Lubaczowie.
Dyrektor zapewnia, że na nowych lekarzy czekają dobre warunki pracy i sprzęt diagnostyczny. – Gwarantujemy dobrą i miłą atmosferę. Po remoncie wszystkie oddziały są ze sobą bardzo dobrze skomunikowane, nie trzeba w ogóle wychodzić na zewnątrz – mówi.
Władze szpitala zapewniają również mieszkanie. – Warunki płacowe są do uzgodnienia – mówi. S. Bury zapewnia, że szpital nie ma zaległości w wypłatach wynagrodzeń dla personelu oraz składek do ZUS.

fot.Paweł Bugira
– Chcemy zapewnić pacjentom kompleksowe leczenie – mówi dyrektor Stanisław Bury.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze