Na terenie słynnego uzdrowiska w Horyńcu-Zdroju oddany został plac budowy Klinicznego Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Schorzeń Neurologicznych i Kardiologicznych oraz Klinicznego Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Narządów Ruchu. Inwestycja kosztować będzie ponad 22 mln zł.
Zanim ks. bp Mariusz Leszczyński dokonał uroczystego poświęcenia, w sali konferencyjnej Domu Zdrojowego odbyło się spotkanie, podczas którego prezes zarządu spółki Dorota Czyż przedstawiła krótką prezentację na temat rozpoczętych i planowanych inwestycji[paywall]. W tym wydarzeniu wzięli udział znamienici goście, by wspomnieć o konsultancie krajowym w dziedzinie rehabilitacji medycznej, stałym doradcy przy ministrze zdrowia prof. nadzw. dr. hab. n. med. Piotrze Majchrze, kierowniku zamojskiej Kliniki Rehabilitacji Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji z siedzibą w Zamościu, dr. n. med., stałym doradcy Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej, konsultancie wojewódzkim w dziedzinie rehabilitacji medycznej Rafale Sapule czy komendancie Pierwszego Klinicznego Szpitala Wojskowego z Polikliniką w Lublinie, płk. Andrzeju Skibie. Wicemarszałek podkreślił, że uzdrowisko ma ogromny potencjał, zaś profesorowie wyrazili chęć współpracy, określając budowę centrów wielką szansą i wyjątkowym przedsięwzięciem.
Po zakończeniu wszystkich inwestycji uzdrowisko w Horyńcu-Zdroju zaproponuje nową ofertę usług, zwłaszcza jeśli chodzi o osoby powyżej 40 roku życia, żyjące w ciągłym biegu i stresie, najbardziej narażone na zawał, udar, wylew oraz choroby cywilizacyjne.
– Analiza potrzeb zdrowotnych klientów z województwa podkarpackiego i sąsiednich województw pozwoliła na wybór nowych usług lecznictwa uzdrowiskowego, na które obecnie i w przyszłości będzie największe zapotrzebowanie społeczne – powiedziała prezes D. Czyż.
W ramach rozszerzonej działalności leczniczej, w rozbudowanej części Domu Zdrojowego, gdzie wykonywane są wszystkie zabiegi lecznicze, zostaną utworzone Kliniczne Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne Narządów Ruchu oraz Kliniczne Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne Schorzeń Neurologicznych i Kardiologicznych, w których świadczone będą innowacyjne zabiegi lecznicze w zakresie m.in.: rehabilitacji sportowej, kardiologicznej, neurologicznej dzieci i dorosłych, urazów i zmian kręgosłupa, po udarach i schorzeniach reumatologicznych, przed- i pooperacyjnej, różnego rodzaju zapaleń stawów, mięśni, chorób tkanki łącznej, leczenia układu krążenia (miażdżyca, nadciśnienie), przewlekłego zmęczenia,
nadwagi i otyłości czy wreszcie leczenia trudno gojących się ran. Warto dodać, że w ramach projektu rozbudowane zostanie sanatorium „Jawor” i Dom Zdrojowy (o pawilon z pomieszczeniami noclegowymi i zabiegowymi).
Łączna wartość inwestycji to 22 mln 170 tys. 705 zł, z czego dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 to kwota 8 mln 390 tys. 705 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze