Reklama

W uzdrowisku ruszyła budowa dwóch centrów terapeutycznych

Na terenie słynnego uzdrowiska w Horyńcu-Zdroju oddany został plac budowy Klinicznego Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Schorzeń Neurologicznych i Kardiologicznych oraz Klinicznego Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Narządów Ruchu. Inwestycja kosztować będzie ponad 22 mln zł.

Zanim ks. bp Mariusz Leszczyński dokonał uroczystego poświęcenia, w sali konferencyjnej Domu Zdrojowego odbyło się spotkanie, podczas którego prezes zarządu spółki Dorota Czyż przedstawiła krótką prezentację na temat rozpoczętych i planowanych inwestycji[paywall]. W tym wydarzeniu wzięli udział znamienici goście, by wspomnieć o konsultancie krajowym w dziedzinie rehabilitacji medycznej, stałym doradcy przy ministrze zdrowia prof. nadzw. dr. hab. n. med. Piotrze Majchrze, kierowniku zamojskiej Kliniki Rehabilitacji Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji z siedzibą w Zamościu, dr. n. med., stałym doradcy Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej, konsultancie wojewódzkim w dziedzinie rehabilitacji medycznej Rafale Sapule czy komendancie Pierwszego Klinicznego Szpitala Wojskowego z Polikliniką w Lublinie, płk. Andrzeju Skibie. Wicemarszałek podkreślił, że uzdrowisko ma ogromny potencjał, zaś profesorowie wyrazili chęć współpracy, określając budowę centrów wielką szansą i wyjątkowym przedsięwzięciem.

Jakie nowości?

Po zakończeniu wszystkich inwestycji uzdrowisko w Horyńcu-Zdroju zaproponuje nową ofertę usług, zwłaszcza jeśli chodzi o osoby powyżej 40 roku życia, żyjące w ciągłym biegu i stresie, najbardziej narażone na zawał, udar, wylew oraz choroby cywilizacyjne.

Reklama

– Analiza potrzeb zdrowotnych klientów z województwa podkarpackiego i sąsiednich województw pozwoliła na wybór nowych usług lecznictwa uzdrowiskowego, na które obecnie i w przyszłości będzie największe zapotrzebowanie społeczne – powiedziała prezes D. Czyż.

W ramach rozszerzonej działalności leczniczej, w rozbudowanej części Domu Zdrojowego, gdzie wykonywane są wszystkie zabiegi lecznicze, zostaną utworzone Kliniczne Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne Narządów Ruchu oraz Kliniczne Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne Schorzeń Neurologicznych i Kardiologicznych, w których świadczone będą innowacyjne zabiegi lecznicze w zakresie m.in.: rehabilitacji sportowej, kardiologicznej, neurologicznej dzieci i dorosłych, urazów i zmian kręgosłupa, po udarach i schorzeniach reumatologicznych, przed- i pooperacyjnej, różnego rodzaju zapaleń stawów, mięśni, chorób tkanki łącznej, leczenia układu krążenia (miażdżyca, nadciśnienie), przewlekłego zmęczenia,

Reklama

nadwagi i otyłości czy wreszcie leczenia trudno gojących się ran. Warto dodać, że w ramach projektu rozbudowane zostanie sanatorium „Jawor” i Dom Zdrojowy (o pawilon z pomieszczeniami noclegowymi i zabiegowymi).

Łączna wartość inwestycji to 22 mln 170 tys. 705 zł, z czego dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 to kwota 8 mln 390 tys. 705 zł.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama