Reklama

W wakacje w gminie Żurawica praca wre

Okres wakacyjny uznawany jest za dobry moment do przeprowadzania remontów czy modernizacji. Doskonale wiedzą o tym władze gminy Żurawica. W kilku miejscowościach zakończone zostały tego rodzaju prace, w innych wciąż trwają.

Jak się dowiedzieliśmy od przewodniczącego Rady Gminy Żurawica Macieja Gałuszki, kilka dni temu zakończyły się prace przy dwóch największych inwestycjach, które pochłonęły ok. 290 tys. zł[paywall]. Ponad 158 tys. zł kosztował generalny remont 445-metrowego odcinka ulicy św. Józefa w Żurawicy (obok cmentarza), zaś prawie 130 tys. zł 400-metrowy fragment drogi fortecznej w Orzechowcach. Obie inwestycje wykonało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Dębicy.

– Cały czas się u nas coś dzieje. W ciągu ulicy Marcina Króla zrealizowaliśmy pierwszą część prac przy najnowocześniejszym oświetleniu kablowym z oprawami typu LED. Pieniądze pochodziły z funduszu sołeckiego dla miejscowości Żurawica na 2019 rok. Na ostatniej sesji, na wniosek wójta gminy Tomasza Szeleszczuka, rada jednogłośnie uchwaliła, aby przekazać pieniądze na kontynuację budowy tak potrzebnego tam oświetlenia. W Orzechowcach zakończone zostały prace związane z budową alejek na cmentarzu. To efekt dobrej współpracy na linii urząd gminy, radny Józef Chomina oraz sołtys Adam Rabski. Przy szkole podstawowej w Żurawicy Górnej, przy ulicy Wyszyńskiego, trwają zaawansowane prace : korytowanie terenu, układanie krawężników, utwardzanie podłoża i przygotowanie podbudowy pod kostkę brukową. Wymieniać można jeszcze sporo, ale nie po to, aby się chwalić. Efekty mieszkańcy zobaczą niebawem – podsumował M. Gałuszka.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2019-08-27 16:22:50

    A w Przemyślu ciulnia

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Lol - niezalogowany 2019-08-27 17:39:04

    A miejcie sobie drogę,co wam po niej jak się do miasta nie dostaniecie bo zrezygnowaliście z dopłat do MZK ;) 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Żurawica górą! - niezalogowany 2019-09-01 16:20:33

    nam MZK nie jest potrzebne, tu jest cywilizacja, linia podmiejska pks i inni przewoźnicy a co najważniejsze dobrej klasy cztery kółka. Wy macie upadające mzk i dziurawe drogi. A my dobrego, młodego gospodarza!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama