Wakacyjny rozkład jazdy PKP Intercity, który obowiązuje od 9 czerwca br., to między innymi nowe połączenie z Przemyśla do Kołobrzegu. Są też inne zmiany, które ułatwią wakacyjne podróże mieszkańcom Podkarpacia. Nowy rozkład będzie obowiązywał do końca wakacji.
W ramach letniego rozkładu jazdy przygotowanego na okres wakacyjny dla województwa podkarpackiego, utrzymana zostanie dotychczasowa oferta dla Rzeszowa, z którego i do którego będzie kursować łącznie 18 par pociągów oraz dla Przemyśla, który obsłuży z kolei 16 par pociągów. Co ważne w sezonie letnim mieszkańcy Przemyśla i Rzeszowa zyskają też dodatkową możliwość podróży do Kołobrzegu i z powrotem. Wydłużeniu ulegnie bowiem relacja pociągu Intercity „Grottger”. Aktualnie kursuje on na trasie Przemyśl – Wrocław, a od 29 czerwca wspomniany skład będzie dojeżdżał właśnie do Kołobrzegu. Pociąg tej relacji wyruszy na tory w wakacyjne soboty. Kolejna nowość to wydłużenie relacji pociągu „Heweliusz”, który na co dzień jeździ na trasie Wrocław – Gdynia. W wakacyjne niedziele wyruszy on z Przemyśla do Trójmiasta.
Ponadto nad polskie morze dojedziemy też pociągiem Intercity „Artus”, który w wakacje skończy swój bieg na Helu. Pociągiem „Przemyślanin” dotrzemy m.in. do: Ustki, Koszalina, Międzyzdrojów, Szczecina czy Świnoujścia. I jeden , i drugi rozpoczyna i kończy...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 58% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Szkoda, że nie napisaleście, że bilety od razu poszły w górę
Szkoda, że nie napisaleście, że bilety od razu poszły w górę