Reklama

Wakacyjna przygoda z karate i żeglarstwem nad Soliną

Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe „Róża Wiatrów” oraz Stowarzyszenie Karate Kyokushinkai IFK „Saiha” byli organizatorami obozu dla 40 dzieci i młodzieży z Przemyśla i okolic.

Uczestnicy mieszkali w ośrodku wojskowym WDW „Rewita” na Jaworze w Solinie. Wyróżniał się pięknym otoczeniem i znakomitą bazą sportową (hala, kryta pływalnia, zespół boisk i  ścieżek umożliwiających bezpieczne bieganie i spacery oraz keję, która pozwoliła na  prowadzenie zajęć żeglarskich na jachtach). – Młodzież nie mogła narzekać na brak zajęć. Były treningi karate, nauka żeglarstwa, zajęcia na krytym basenie oraz inne atrakcje, by wspomnieć  o wycieczce statkiem Białej Floty do zapory, ognisku czy dyskotece. Nie obyło się bez tradycyjnego chrztu dla tych wszystkich, którzy po raz pierwszy byli na obozie[paywall]. Najbardziej jednak podobała się zabawa w paintball i zawody w strzelaniu do tarczy – opowiada Jacek Podwyszyński z „Róży Wiatrów”.

Na zakończenie obozu dla części młodych karateków odbył się egzamin na kolejne stopnie kyu, młodsi adepci żeglarstwa mieli możliwość zdobycia certyfikatów Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarskich ISSA, a starsi nabywać teoretycznej i praktycznej wiedzy umożliwiającej zdobycie patentu żeglarza jachtowego Polskiego Związku Żeglarskiego.

Reklama

– Wakacyjna przygoda z karate i żeglarstwem nie skończyła się wraz z powrotem z obozu i  nastaniem jesieni. Wszyscy uczestnicy od września mogą kontynuować treningi karate w sekcjach IFK w Przemyślu, Drohojowie, Medyce, Stubnie i Małkowicach. Ci zaś, którzy zasmakowali w przygodzie pod żaglami zapraszamy do I Przemyskiej Sekcji Żeglarskiej dla Dzieci i Młodzieży, która już kolejny rok będzie działać w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu. W ramach zajęć sekcji prowadzone są zajęcia teoretyczne w sezonie jesień – zima, a od wiosny praktyczne na Solinie. Osoby, które ukończyły 14. rok życia oraz dorośli  mogą zaś już końcem sierpnia rozpocząć kurs na patent żeglarza jachtowego i cieszyć się nabytymi uprawnieniami już początkiem października – podsumowała Agnieszka Kowaliw ze Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe „Róża Wiatrów”.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama