11 września, już po raz 23., przy Grobie Nieznanych Żołnierzy na cmentarzu w Ujeznej w powiecie przeworskim odbyły się uroczystości upamiętniające walczących o wolność i ojczyznę.
Przy mogile ofiar II wojny światowej zebrali się przedstawiciele władz, wojska, a także samych mieszkańców.
W sposób szczególny obchody uświetniły[paywall] reprezentacje: 21 Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej im. gen. dywizjonu Józefa Ludwika Zająca w Jarosławiu, wsi Ujezna, Szkoły Podstawowej w Ujeznej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Ujeznej oraz Orkiestra Dęta Gminy Przeworsk z siedzibą w Świętoniowej z kapelmistrzem Tomaszem Piątkiem na czele.
Uroczystości przy Grobie Nieznanych Żołnierzy rozpoczęły się od odśpiewania hymnu i wciągnięcia flagi na maszt. Apel poległych odczytał por. Tomasz Kiszka z 21 Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej im. gen. dywizjonu Józefa Ludwika Zająca w Jarosławiu, a Wojskowa Kompania Honorowa pod dowództwem ppor. Łukasza Ceglarza oddała salwę honorową.
Wójt gminy Przeworsk Daniel Krawiec wraz posłanką Teresą Pamułą wygłosili też w obecności zebranych okolicznościowe przemówienia.
Wcześniej, w nawiązaniu do uroczystości, w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia w Ujeznej młodzież ze Szkoły Podstawowej w Ujeznej przedstawiła montaż słowno-muzyczny, któremu przyświecało hasło: „Żołnierz polski walczył za wolność wielu narodów, ale umierał dla Polski”.
Odprawiono również w intencji ojczyzny mszę św., którą koncelebrowali ks. Radosław Maziarz, ks. Kazimierz Jarema i ks. prałat Stanisław Stęchły. Podczas przemarszu z kościoła na cmentarz przedstawiciele władzy złożyli też kwiaty przy kaplicy Bożogrobców.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.jakoś o tryńczy i gniewczynie zapomnieli "lokalsi" i przedstawiciele neokomuny?
jakoś o tryńczy i gniewczynie zapomnieli "lokalsi" i przedstawiciele neokomuny?