Reklama

Walentynki w regionie. Jak świętowaliśmy (i za ile)?

17/02/2023 12:12

14 lutego na całym świecie uznawany jest za święto zakochanych. Czerwone serca, kupidyny i inne ozdoby dominują publiczną przestrzeń. Zakochani mają okazję do celebrowania swojego związku, wyjścia na randkę lub wyjazdu na romantyczny weekend. Jak w 2023 roku można było spędzić walentynki w regionie i za ile?

Jeśli chodzi o plany walentynkowe, na dziesięć zapytanych par, pięć planowało spędzenie ich poza domem. Dwie pary planowały kino, dwie wyjście do lokalu. Tylko jedna miała w planach wyjazd weekendowy, za który szacunkowo zapłaci około tysiąc złotych.

Wbrew pozorom nie jest to duża kwota, biorąc pod uwagę, że koszty wyjazdu to także wyżywienie i dojazd.

– Porównując to ze standardem z wyjazdu w 2022 roku, teraz trzeba zapłacić jakieś 100 procent więcej – zwracają uwagę[paywall].


Ciekawą alternatywą jest skorzystanie z ofert hoteli i lokali gastronomicznych. Za wystawną kolację degustacyjną w jednym z najlepszych hoteli w regionie para zapłacić musiała 300 złotych. Wiele innych restauracji i barów zaproponowała oferty walentynkowe, ale nie wiązały się one z rabatami cenowymi.

Entuzjaści innych rozrywek mogli też rozważyć wizytę w SPA. Jest to wydatek rzędu kilkuset złotych, zależnie od atrakcji – masaż tajski to koszt około 200 złotych od osoby, masaże świecą, gorącymi kamieniami czy czekoladą podobnie kosztują od 120 do 200 złotych.

Wiele klubów i dyskotek organizowało 14 lutego wyjątkowe imprezy. W Jarosławiu we wtorek w jednym z lokali odbyła się impreza w rytmach latynoskich pod okiem profesjonalnego instruktora tańca.

Reklama

 Zakochani lokalni patrioci…

Poza ofertami hoteli, salonów SPA i restauracji, walentynki organizowały też lokalne ośrodki kultury.

Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu w weekend poprzedzający święto zakochanych zorganizowało wydarzenie „Zakochani w podziemiach”. Za parędziesiąt złotych pary mogły zwiedzić jarosławskie podziemia, wieżę ratuszową i salę ślubów Urzędu Stanu Cywilnego. Za dopłatą można było odbyć spacer po mieście z przewodnikiem.

14 lutego w ramach „Walentynek u Atavanttich” kabaret „Młodzi duchem” zaprosił na przedstawienie „Samo Życie”. Tych, którzy nie mogli świętować 14 lutego, Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku 16 lutego zaprasza na spektakl „Romeo i Julia” w wykonaniu koła teatralnego „Na koturnach”.


fot.MOK Przeworsk
Coś dla walentynkowych spóźnialskich – klasyka na deskach przeworskiego domu kultury – 16 lutego, godzina 18, wstęp wolny.


MP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości