14 lutego na całym świecie uznawany jest za święto zakochanych. Czerwone serca, kupidyny i inne ozdoby dominują publiczną przestrzeń. Zakochani mają okazję do celebrowania swojego związku, wyjścia na randkę lub wyjazdu na romantyczny weekend. Jak w 2023 roku można było spędzić walentynki w regionie i za ile?
Jeśli chodzi o plany walentynkowe, na dziesięć zapytanych par, pięć planowało spędzenie ich poza domem. Dwie pary planowały kino, dwie wyjście do lokalu. Tylko jedna miała w planach wyjazd weekendowy, za który szacunkowo zapłaci około tysiąc złotych.
Wbrew pozorom nie jest to duża kwota, biorąc pod uwagę, że koszty wyjazdu to także wyżywienie i dojazd.
– Porównując to ze standardem z wyjazdu w 2022 roku, teraz trzeba zapłacić jakieś 100 procent więcej – zwracają uwagę[paywall].
Ciekawą alternatywą jest skorzystanie z ofert hoteli i lokali gastronomicznych. Za wystawną kolację degustacyjną w jednym z najlepszych hoteli w regionie para zapłacić musiała 300 złotych. Wiele innych restauracji i barów zaproponowała oferty walentynkowe, ale nie wiązały się one z rabatami cenowymi.
Entuzjaści innych rozrywek mogli też rozważyć wizytę w SPA. Jest to wydatek rzędu kilkuset złotych, zależnie od atrakcji – masaż tajski to koszt około 200 złotych od osoby, masaże świecą, gorącymi kamieniami czy czekoladą podobnie kosztują od 120 do 200 złotych.
Wiele klubów i dyskotek organizowało 14 lutego wyjątkowe imprezy. W Jarosławiu we wtorek w jednym z lokali odbyła się impreza w rytmach latynoskich pod okiem profesjonalnego instruktora tańca.
Poza ofertami hoteli, salonów SPA i restauracji, walentynki organizowały też lokalne ośrodki kultury.
Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu w weekend poprzedzający święto zakochanych zorganizowało wydarzenie „Zakochani w podziemiach”. Za parędziesiąt złotych pary mogły zwiedzić jarosławskie podziemia, wieżę ratuszową i salę ślubów Urzędu Stanu Cywilnego. Za dopłatą można było odbyć spacer po mieście z przewodnikiem.
14 lutego w ramach „Walentynek u Atavanttich” kabaret „Młodzi duchem” zaprosił na przedstawienie „Samo Życie”. Tych, którzy nie mogli świętować 14 lutego, Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku 16 lutego zaprasza na spektakl „Romeo i Julia” w wykonaniu koła teatralnego „Na koturnach”.

fot.MOK Przeworsk
Coś dla walentynkowych spóźnialskich – klasyka na deskach przeworskiego domu kultury – 16 lutego, godzina 18, wstęp wolny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze