Starty oszacowano wstępnie na ponad 8 tys. złotych.
We wtorek w nocy wandale podpalili przygotowane ze słomy dekoracje na terenie gminy Niwiska, w: Trześni, Hucinie, Hucisku, Leszczach, Przyłęku i Kosowach.
Ozdoby miały promować zaplanowane na weekend dożynki.
Policjanci z wydziału kryminalnego kolbuszowskiej jednostki 2 dni później zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Niwiska oraz 22-latka z powiatu mieleckiego. Działali razem: starszy kierował autem, a młodszy podpalał dekoracje.
23-latek usłyszał zarzuty chuligańskiego zniszczenia mienia wspólnie i w porozumieniu z 22-latkiem. Przyznał się do winy, jednak nie potrafił wyjaśnić motywów swojego działania.
U 22-latka dodatkowo znaleziono amfetaminę. Obydwaj trafili do policyjnego aresztu. O ich losie zdecyduje sąd.




Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze