Reklama

Warcabiści wrócili z mistrzostw Polski z medalami

04/04/2017 21:00

W Lipnie (woj. wielkopolskie) w dniach 22 – 26 marca br. odbyły się: X Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, XXI Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i IX Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – wszystkie w warcabach klasycznych (64-polowe). W zawodach wzięli udział zawodnicy Ludowego Klubu Sportowego „UNIA” w Horyńcu-Zdroju, Stowarzyszenia Gier Umysłowych „Orzeł” w Lubaczowie oraz Sekcji Warcabowej Stowarzyszenia „Pomóżmy Razem” w Starym Dzikowie

Warto też nadmienić, że Jagodzie Kozickiej i Milenie Śliwie w trakcie rozgrywek udało się pokonać  aktualne mistrzynie Polski w swoich kategoriach wiekowych. Drużyna dziewcząt przegrała niestety o jeden punkt rywalizację o medal z drużyną Wrocławia.

Smutne jest w tym wszystkim to, że tylko Horyniec-Zdrój może czuć się pewnie i dalej reprezentować nasz region w imprezach warcabowych, bo ich zasoby finansowe pozwolą im już niedługo powalczyć w Karpaczu (4 – 9 kwietnia br.) o medale w warcabach 100-polowych i awans do kadry Polski wyjeżdżającej na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, a tym samym ponownie zawalczyć o stypendia. Takie stypendia z urzędu marszałkowskiego na cały 2017 rok otrzymali właśnie: Kinga i Konstancja Hulak, Klara Kornaga, Wiktoria Węgrzyn (wszyscy LKS Unia Horyniec-Zdrój) oraz Tobiasz Weber (MUKS Libero Basznia Dolna). Bycie w kadrze daje duże przywileje, a do tego treningi z trenerem warcabowej kadry Polski Evgienijem Vatutinem z Białorusi, który doprowadził w ubiegłym roku Natalię Sadowską do zdobycia mistrzostwa świata. 
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości