W Lipnie (woj. wielkopolskie) w dniach 22 – 26 marca br. odbyły się: X Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, XXI Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i IX Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – wszystkie w warcabach klasycznych (64-polowe). W zawodach wzięli udział zawodnicy Ludowego Klubu Sportowego „UNIA” w Horyńcu-Zdroju, Stowarzyszenia Gier Umysłowych „Orzeł” w Lubaczowie oraz Sekcji Warcabowej Stowarzyszenia „Pomóżmy Razem” w Starym Dzikowie
Warto też nadmienić, że Jagodzie Kozickiej i Milenie Śliwie w trakcie rozgrywek udało się pokonać aktualne mistrzynie Polski w swoich kategoriach wiekowych. Drużyna dziewcząt przegrała niestety o jeden punkt rywalizację o medal z drużyną Wrocławia.
Smutne jest w tym wszystkim to, że tylko Horyniec-Zdrój może czuć się pewnie i dalej reprezentować nasz region w imprezach warcabowych, bo ich zasoby finansowe pozwolą im już niedługo powalczyć w Karpaczu (4 – 9 kwietnia br.) o medale w warcabach 100-polowych i awans do kadry Polski wyjeżdżającej na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, a tym samym ponownie zawalczyć o stypendia. Takie stypendia z urzędu marszałkowskiego na cały 2017 rok otrzymali właśnie: Kinga i Konstancja Hulak, Klara Kornaga, Wiktoria Węgrzyn (wszyscy LKS Unia Horyniec-Zdrój) oraz Tobiasz Weber (MUKS Libero Basznia Dolna). Bycie w kadrze daje duże przywileje, a do tego treningi z trenerem warcabowej kadry Polski Evgienijem Vatutinem z Białorusi, który doprowadził w ubiegłym roku Natalię Sadowską do zdobycia mistrzostwa świata.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze