Reklama

Wernisaż i koncert dla Martyny [GALERIA]

17/10/2016 17:44

„PomalujMY jej świat” to hasło koncertu charytatywnego zorganizowanego w Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie. Na rehabilitację 28-letniej Martyny Dziadury uzbierano 4952 zł.

Niedzielna impreza w MOK to połączenie wydarzenia charytatywnego i wernisażu dwóch utalentowanych młodych malarek z tego miasta – Anny Gołojuch i Sabiny Trudzik. Ich obrazy można było nie tylko oglądać w holu ośrodka, ale także nabyć podczas licytacji, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc Martynie. Fundusze zbierane były również poprzez loterię fantową oraz sprzedaż ciast i wyrobów rękodzielniczych.

Na scenie zaprezentowali się młodzi wokaliści MOK, grupa teatralna Trema przedstawiała skecze, a gwiazdą wieczoru była ćwierćfinalistka programu The Voice of Poland Dominika Kobiałka. Gościem specjalnym wydarzenia był także aktualny mistrz świata kickboxing full contact Mateusz „Don Diego” Kubiszyn z Lubaczowa, reprezentujący barwy KSW Sokół Jarosław.

Reklama

Wydarzenie patronatem honorowym objęli: przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś oraz radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Anna Huk.

Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację pochodzącej z Lubaczowa Martyny Dziadury. Koncert został natomiast zorganizowany w rodzinnym mieście jej narzeczonego – Marcina.

 

Podstępna choroba

Młoda kobieta 1 lipca 2014 r. została zaatakowana przez toczeń rumieniowaty układowy, który wywołał udar mózgu na tle niedokrwiennym. Najpierw zaczęła drętwieć jej ręka. Następnego dnia trafiła do szpitala i na dwa tygodnie zapadła w śpiączkę. Wówczas rozpoczęło się długie leczenie i rehabilitacja. Postępy są bardzo widoczne.

Reklama

W ten sposób 28-letnia obecnie magister fizjoterapii sama potrzebuje rehabilitacji neurologicznej pod okiem specjalistów. Ze względu na leczenie Martyny, narzeczeni niedawno przeprowadzili się do Krakowa, gdzie Marcin szuka pracy.

Na początku Martyna miała problemy z mówieniem i poruszaniem się. Teraz rozmawia swobodnie i chodzi bez kul. Ciągle trwa natomiast praca nad przywróceniem sprawności w prawej ręce. „Wyraźnie słychać przepływ krwi przez zmienioną tętnicę, widać, że wstawione stenty spełniają swoją funkcję, dobrze rozwija się krążenie oboczne, a jakby tego było mało wydaje się to być jeszcze lepszy przepływ niż podczas ostatniej wizyty” – napisał jej narzeczony na blogu www.tynatru.blogspot.com, na którym można na bieżąco śledzić historię Martyny.

Reklama


Wpłat dla Martyny można dokonywać na konto:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”, Stawnica 33, 77-400 Złotów, nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010, tytuł wpłaty: Dla Martyny Dziadura 212/D


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama