Reklama

Wesoło, kolorowo, radośnie na Przemyskim Jarmarku Wielkanocnym [ZDJĘCIA]

06/04/2023 08:12

W pierwszy kwietniowy weekend w Rynku odbyła się kolejna edycja Przemyskiego Jarmarku Wielkanocnego, zorganizowanego przez urząd miasta.  Nasz redakcja sprawowała patronat nad imprezą.


fot.Jacek Szwic
Najwyższa palma była ponad dwa razy wyższa niż prezydent Wojciech Bakun.

Zgodnie z tradycją, sięgającą osiemnastego wieku, głównym celem i atrakcją jarmarków jest handlowanie. Zatem w budkach i ma straganach, zwanych przez niektórych paśnikami, można było kupić wszystko, co powinno się znaleźć na świątecznych stołach.

Wędliny i wypieki oraz inne produkty przygotowane przez okoliczne koła gospodyń, ponadto miody, nalewki, wina oraz wyroby rękodzielnicze związane z wielkanocnymi tradycjami.

Na jarmarku pojawił się też „Wawel Truck”, czyli ogromna ciężarówka pełna gier i słodkości. Jednak to nie wszystko, bo organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych.

Reklama

W sobotę dzieci brały udział w wielkanocnym tańcu i mogły się wykazać sprawnością podczas biegu z jajkiem.

W niedzielę, po mszy w archikatedrze i poświęceniu palm na placu Niepodległości, w Rynku odbyła się ich prezentacja. Największa z palm była ponad dwa razy wyższa niż prezydent Wojciech Bakun.

Potem chętni brali udział w grze miejskiej pt. „Wiosenne Przebudzenie Niedźwiadka”, a w strefie dla dzieci na najmłodszych czekało koło fortuny z nagrodami, warsztaty plastyczne i żywe maskotki, z którymi każde dziecko chciało mieć zdjęcie.

Może pogoda nie dopisała, ale atmosfera jarmarku była zupełnie wiosenna.

Reklama


fot.Jacek Szwic
Na straganach było wszystko, co potrzebne na święta.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości