Przemyscy radni sprecyzowali zasady, na jakich w mieście będą mogły powstawać pomniki.
Projekt uchwały w tej sprawie był dyskutowany podczas ostatniej sesji rady miasta. Do tej pory nie było jasno sprecyzowane, co powinien zawierać wniosek w sprawie budowy pomnika. W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy m.in.: „(...) Pojawiające się inicjatywy kolejnych pomników i trwałych upamiętnień są jak najbardziej cenne i warte wsparcia. Mając jednak na uwadze uwarunkowania architektoniczno-urbanistyczne, wynikające przede wszystkim z zabytkowego charakteru miasta, jak również konsekwencje finansowe podjętych decyzji, konieczne wydaje się wprowadzenie zasad, na jakich propozycje w tym zakresie będą realizowane (...). Środki na realizację upamiętnienia będą zabezpieczane w budżecie miasta, o ile inwestycja będzie realizowana na terenie należącym do gminy lub realizowana z jej udziałem”.
Wnioskodawcą budowy pomnika może być: prezydent miasta Przemyśla, grupa co najmniej czterech radnych, organizacja pozarządowa oraz grupa co najmniej 300 osób mających prawo wyborcze. Wniosek musi zawierać m.in.: wskazanie źródeł finansowania, w tym wkład własny, propozycję formy pomnika wraz z jego opisem, proponowane lokalizacje oraz szkic lub plan sytuacyjny.Wnioskodawca musi uzyskać wstępną zgodę Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu, jeśli pomnik ma być wystawiony na terenie objętym strefą ochrony konserwatorskiej. Nic nie może się także odbyć bez konsultacji społecznych, których przeprowadzenie należy do prezydenta miasta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.https://www.youtube.com/watch?v=6YjPnNUOzXA
Dosyć ciekawa inskrypcja na pomniku ze zdjęcia. Jak my ich to "poległym" a jak oni nas to "pomordowanym". Punkt widzenia zawsze odnosi się do punktu siedzenia. Co innego jak Kali kradnie ale jak Kalemu to już inny wymiar sprawiedliwości która tak jak historia nigdy nie jest prawdziwa ani sprawiedliwa
https://www.youtube.com/watch?v=6YjPnNUOzXA
Dosyć ciekawa inskrypcja na pomniku ze zdjęcia. Jak my ich to "poległym" a jak oni nas to "pomordowanym". Punkt widzenia zawsze odnosi się do punktu siedzenia. Co innego jak Kali kradnie ale jak Kalemu to już inny wymiar sprawiedliwości która tak jak historia nigdy nie jest prawdziwa ani sprawiedliwa