25 stycznia br., decyzją szefowej rządu Beaty Szydło, odwołany z funkcji wicewojewody został Witold Lechowski. Pochodzący z Jasła polityk pełnił swoją funkcję od 17 grudnia 2015. Nazwisko jego następcy nadal nie jest znane.

fot.Rzeszów News
Były wicewojewoda podkarpacki Witold Lechowski
Witold Lechowski swoją przygodę z polityką rozpoczął w szeregach Porozumienia Centrum. W 2001 roku był wśród założycieli Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2002 – 2014 radny powiatowy i wicestarosta jasielski. W wyborach 2015 bez powodzenia kandydował do sejmu RP.
W komunikacie biura prasowego wojewody czytamy: „Mając na uwadze stojące przed wojewodą zadania, które zobowiązany jest zrealizować w województwie podkarpackim, zwłaszcza[paywall] wdrożenie planowanych reform, konieczne stało się zapewnienie bardziej efektywnej, pożądanej współpracy w zakresie realizacji powierzonych zadań”.
Rzecznik prasowy wojewody Małgorzata Wakswmundzka-Szarek odmawia w tej sprawie wszelkich dodatkowych komentarzy. Nie wiadomo też na razie, kto zostanie powołany na miejsce W. Lechowskiego. Na giełdzie nazwisk pojawiła się kandydatura obecnego dyrektora Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Piotra Pilcha, jednak on sam dementuje tego rodzaju pogłoski. W obiegu są też nazwiska dwóch innych przemyślan: Dariusza Iwaneczki, piastującego obecnie funkcję dyrektora rzeszowskiego oddziału IPN i wicedyrektora ds. europejskiego funduszu społecznego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie Macieja Karasińskiego. O komentarz zapytaliśmy bezpośrednio zainteresowanych.
Dariusz Iwaneczko: – Nic nie słyszałem o swoim nazwisku w tym kontekście. Sam się na to stanowisko nie wybieram, nie słyszałem też, żeby mnie ktoś miał na nie wybrać. Nie chce się odnosić do tego, czy gdyby mi zaproponowano, to bym się zgodził. Nie ma faktu, więc nie ma czego komentować. Mówi się, że nie powinno się dwa razy wchodzić do tej samej rzeki. Ja mam swoje obowiązki i uważam, że jestem na właściwym miejscu.
Maciej Karasiński: – Słyszałem różne nazwiska w tym kontekście, ale o sobie słyszę po raz pierwszy. Nie wiem, czy mam się z tego powodu cieszyć, czy nie. Nic o tym nie wiem.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zaiskrzyło w PISoBOLSZEWII przy korycie.
W calej Polsce PIS rzadzi bardzo dobrze. Dzieki PISowi Polska sie rozwija, staje sie bezpieczna. Dobrze byloby gdyby PIS rzadzil samodzielnie w Przemyslu. Niech zyje PIS.
Tak.... rozwija się, jak papier w toalecie... Ale jesteś głupi!
Mam gdzieś pełną treść i jeszcze płacić w innych zrudlach za darmo
Zaiskrzyło w PISoBOLSZEWII przy korycie.
W calej Polsce PIS rzadzi bardzo dobrze. Dzieki PISowi Polska sie rozwija, staje sie bezpieczna. Dobrze byloby gdyby PIS rzadzil samodzielnie w Przemyslu. Niech zyje PIS.
Tak.... rozwija się, jak papier w toalecie... Ale jesteś głupi!