Reklama

Widać koniec robót na Jana Pawła

11/12/2020 12:36

Osiedle Jana Pawła w Radymnie to w ostatnich latach jeden z największych placów budowy w mieście. Wiele wskazuje na to, że już niedługo się to zmieni. Właśnie zakończył się etap prac obejmujący odcinek ul. Jana Pawła od Jagodowej do Akacjowej. Do maja przyszłego roku gotowe mają być pozostałe odcinki tej ulicy.

Lista modernizacji osiedla Jana Pawła II jest imponująca, nawet jeśli część mieszkańców wolałaby już odetchnąć od zgiełku pracy kolejnych ekip budowalnych. Jeszcze w poprzedniej kadencji samorządowej wymieniono tu oświetlenie oraz zbudowano kanalizację sanitarną. W obecnej udało się pozyskać środki z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych, dzięki czemu miasto mogło wykonać tu kanalizację burzową, wymienić wodociąg i położyć nowe nawierzchnie dróg. Całość kosztowała blisko 3,3 mln zł, przy czym[paywall] z budżetu miasta powędrowało tu 1,75 mln, reszta to pieniądze z budżetu centralnego. – Ta część osiedla jest w maksymalnym stopniu dofinasowana, jeśli chodzi o infrastrukturę – podsumowuje burmistrz Mieczysław Piziurny. – Chciałbym zawrócić uwagę na to, jak historia zatoczyła koło. 30 lat temu mieszkańcy tego osiedla w czynie społecznym wybudowali sobie drogi. Potem przez te 30 lat niewiele się tu działo, a teraz mieszkańcy doczekali się kompleksowej modernizacji całej infrastruktury – zauważa burmistrz.

Finisz najpóźniej wiosną?

Specyfika naborów w Funduszu Dróg Samorządowych sprawiła, że prace nad owymi przebudowami trzeba było rozłożyć na kilka etapów. Stąd część dróg osiedla jest już oddana, na części wciąż trwają prace. – Budowana jest kanalizacja burzowa, wymieniane są wodociągi, na ukończeniu jest ciąg pieszy wpadający w Złotą Górę. Po zakończeniu tych wszystkich robót wykonawca przystąpi do przebudowy nawierzchni dróg – tłumaczy burmistrz. Wynikający z umów termin zakończenia tych prac to maj przyszłego roku. Niewykluczone jednak, że jeśli zima nie będzie sroga, uda się je zakończyć wcześniej. 

Reklama

Jeszcze powiatowa Kolejowa

Warto przypomnieć, że prowadzone przez miasto inwestycje nie są jedynymi inwestycjami prowadzonymi w tej części miasta – trwają bowiem prace na przyległej do osiedla ulicy Kolejowej oraz na dworcu PKP. – Zgodnie z ustaleniami kolej przystąpiła do modernizacji dworca, powiat zobowiązał się wyremontować drogę, natomiast miasto sfinansuje kanalizację odprowadzającą wody opadowe – wylicza M. Piziurny. – My jako miasto swoją część wykonaliśmy, a pozostałe strony sukcesywnie wywiązują się ze swoich zobowiązań – zauważa na koniec.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama