Reklama

Więcej żołnierzy na ulicach i drogach

Przez kilka dni na terenie powiatów: jarosławskiego, przemyskiego, przeworskiego oraz lubaczowskiego trwać będzie szkolenie zintegrowane żołnierzy 34 Batalionu Lekkiej Piechoty z Jarosławia, wchodzącego w skład 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie.

Jako pierwsi, w sobotę, 19 czerwca br., szkolenie rozpoczęli żołnierze z rzeszowskiego Batalionu Lekkiej Piechoty i kompanii dowodzenia 3 Podkarpackiej BOT.

– To podsumowanie szkolenia indywidualnego i specjalistycznego. Zajęcia prowadzone są na[paywall] terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Nowej Dębie. Szkolenie zintegrowane jest jedną z form szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i realizowane jest w trybie szkolenia poligonowego. Dzięki niemu żołnierze w formie praktycznej podnoszą swoje umiejętności indywidualne, specjalistyczne oraz zespołowe – wytłumaczył rzecznik prasowy 3 PBOT kpt. Witold Sura.

W ostatnim tygodniu czerwca br. szkolenie zintegrowane rozpocznie jarosławski batalion. Żołnierze z Jarosławia, Przemyśla, Przeworska czy Lubaczowa po raz pierwszy zajęcia odbędą w rejonie odpowiedzialności 34 Batalionu Lekkiej Piechoty w czterech powiatach: jarosławskim, przemyskim, przeworskim oraz lubaczowskim. Strzelania specjalistyczne prowadzić będą na poligonie w Nowej Dębie.

– Każdy żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej raz w roku jest zobowiązany odbyć 14-dniowe szkolenie zintegrowane. Ma ono podsumować i uporządkować nabytą wiedzę, którą pozyskał w toku szkolenia na poszczególnych etapach. Dodatkowo szkolenie zintegrowane w istotny sposób urealnia praktyczne działania i bardzo pozytywnie wpływa na zgranie żołnierzy w pododdziale – podsumował dowódca 3 Podkarpackiej BOT płk Dariusz Słota.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2021-06-24 11:44:54

    ...hahahahaha, kupa śmiechu, łażenie po chodnikach, niech lepiej wezmą przykład jak regularna armia na rosyjskich poligonach zapindala, a nasze tzw. wojsko: pokazy sprawności dla przedszkolaków, chodzenie jak klerycy grupkami po chodnikach, a na osiedlach w lokalnej społeczności chodzenie w samych slipkach i pokazywanie świńskich tatuaży... na klatkach schodowych i bez koszulek śmieci wyrzucają... takie mamy WOTY-POTY

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Piss - niezalogowany 2021-06-24 15:07:02

    Święta racja ! To jest zbiór jakiś chorych na umyśle osobników obojga płci , po jednym strzale rozpierzchli by się po krzakach ! Zresztą ich " twórca" też ma coś z głową! Przykład mam zresztą , sąsiad jest takim " żołnierzem" jak ma wolne to chodzi pijany a do jednostki wraca podreperować zdrowie i uciec od gderajacej żony! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kornel - niezalogowany 2021-06-24 15:54:31

    Jeden, przeciętny facet z GRU i rozwali 50 "dzielnych" żołnierzyków! Czy ta ministerialna askaryda wie co czyni? Błazen...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama