– Sztandar jest symbolem honoru, patriotyzmu, upamiętnia historię i tradycję kraju. Nasz sztandar będzie jednoczył całą społeczność szkolną, będzie symbolem naszej małej ojczyzny i symbolem wyznawanych wartości. Dzisiejsze uroczystości zapiszą się na długo w pamięci wszystkich i na kartach historii szkoły – powiedziała dyrektor Szkoły Podstawowej w Ujkowicach Małgorzata Kuropiej.
4 czerwca br. był jednym z ważniejszych dni w historii Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Ujkowicach. Placówka otrzymała nowy sztandar[paywall]. Uroczystości rozpoczęły się w tamtejszym kościele parafialnym mszą św., odprawioną przez biskupa Stanisława Jamrozka, który sztandar poświęcił. Dalsza część odbyła się na boisku szkolnym. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: poseł na Sejm RP Marek Rząsa, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, starosta przemyski Jan Pączek, wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk czy komendant Hufca Ziemi Przemyskiej Związku Harcerstwa Polskiego podharcmistrz Mariusz Lato. Nie mogło oczywiście zabraknąć dyrektorów szkół z terenu gminy Przemyśl, prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Ujkowice Andrzeja Włocha oraz rodziców, uczniów i absolwentów naszej szkoły.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze