Reklama

Wielki Odpust Kalwaryjski: Pątnicy są już w drodze. Pielgrzymka wyruszyła [WIDEO,ZDJĘCIA]

12/08/2024 08:29

Wielki Odpust Kalwaryjski co roku jest ważnym punktem w kalendarzu wielu wiernych.

Wspólne pielgrzymowanie do Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej jest jego nieodłączną częścią.Grupy większe łączą się z mniejszymi. Pątnicy pielgrzymują wspólnie. Grupę z Archikatedry prowadzą apb Adam Szal i bp Edward Kawa. W tej grupie znajdują się również pielgrzymi ze Wschodu. Na Kalwarię wędruje też bp pomocniczy Krzysztof Chudzio.

 

 

– Corocznie odpust trwa w dniach od 11 do 15 sierpnia, kiedy to odbywają się dróżki do kapliczek związanych z życiem Matki Bożej i Jej Syna. Jest to swoisty czas rekolekcji i pokuty. Pielgrzymi codziennie mają okazję uczestniczyć w mszy świętej, różańcu, procesji, apelu maryjnym oraz innych nabożeństwach. Kapłani udzielają sakramentu pokuty i pojednania. Ponadto przeżywaniu tego czasu towarzyszy program słowno-muzyczny (koncerty, oratoria). Suma odpustowa z procesją eucharystyczną na zakończenie odbywa się w dniu 15 sierpnia

Reklama

– przybliżają bracia Franciszkanie z Kalwarii Pacławskiej.

*Galeria zdjęć uzupełniana jest na bieżąco, zachęcamy do śledzenia!

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/08/2024 15:24
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości