Wielki Odpust Kalwaryjski co roku jest ważnym punktem w kalendarzu wielu wiernych.
Wspólne pielgrzymowanie do Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej jest jego nieodłączną częścią.Grupy większe łączą się z mniejszymi. Pątnicy pielgrzymują wspólnie. Grupę z Archikatedry prowadzą apb Adam Szal i bp Edward Kawa. W tej grupie znajdują się również pielgrzymi ze Wschodu. Na Kalwarię wędruje też bp pomocniczy Krzysztof Chudzio.
– Corocznie odpust trwa w dniach od 11 do 15 sierpnia, kiedy to odbywają się dróżki do kapliczek związanych z życiem Matki Bożej i Jej Syna. Jest to swoisty czas rekolekcji i pokuty. Pielgrzymi codziennie mają okazję uczestniczyć w mszy świętej, różańcu, procesji, apelu maryjnym oraz innych nabożeństwach. Kapłani udzielają sakramentu pokuty i pojednania. Ponadto przeżywaniu tego czasu towarzyszy program słowno-muzyczny (koncerty, oratoria). Suma odpustowa z procesją eucharystyczną na zakończenie odbywa się w dniu 15 sierpnia
Reklama
– przybliżają bracia Franciszkanie z Kalwarii Pacławskiej.
*Galeria zdjęć uzupełniana jest na bieżąco, zachęcamy do śledzenia!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze