Reklama

Wielkie święto melomanów [GALERIA]

17/08/2018 11:03

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Przemyskiego Festiwalu „Salezjańskie Lato Muzyczne” składała się z siedmiu koncertów, które odbywały się w archikatedrze, na Zamku Kazimierzowskim i w kościele Księży Salezjanów. Różnorodność repertuaru i gatunków muzycznych prezentowanych podczas tegorocznych koncertów sprawiła, że 18. edycja wydarzenia, trwającego od 27 lipca do 5 sierpnia, była wyjątkowo ciekawa.

Trzy koncerty odbyły się na Zamku Kazimierzowskim. Licznie przybyłym gościom zaprezentowali swój talent wokalny i instrumentalny: Wioletta Fluda (fortepian), Sebastian Szumski (bartton), Maciej Gallas (tenor), Leszek Suszycki (gitara), Barbara Borowicz (klarnet) i Bartosz Sałdan (perkusja).

Koncert finałowy, wieńczący 18. Międzynarodowy Przemyski Festiwal „Salezjańskie Lato Muzyczne”, wykonała Festiwalowa Orkiestra Kameralna Arso Ensamble z towarzyszeniem Irminy Obońskiej-Toporowskiej – klawesyn i Marka Toporowskiego – klawesyn, pod dyrekcją Tomasza Ślusarczyka (dyrektora artystycznego imprezy).

Dzięki staraniom organizatorów festiwalu 13 sierpnia odbył się dodatkowy koncert muzyki wokalnej, połączony z seminarium wokalnym pod kierunkiem Olgi Popowicz. Koncert ten w zamierzeniu dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek” R. Nowakowskiej był występem na bis 18. Międzynarodowego Przemyskiego Festiwalu „Salezjańskie Lato Muzyczne”. Był uhonorowaniem artystów i podziękowaniem dla przemyskich miłośników muzyki poważnej za liczne uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach festiwalowych. Podczas koncertu wystąpiły: Paulina Bielarczyk – sopran, Mariana Poltorak – sopran, Dominika Peszko – fortepian oraz gościnnie Łukasz Kuźmiak. Artyści zaprezentowali przybyłym gościom arie operowe i pieśni solowe kompozytorów europejskich.
Organizatorami 18. edycji festiwalu  byli: PCKiN „Zamek” i parafia pw. św. Józefa Salezjanie.
Piotr Pruchnicki
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mario - niezalogowany 2018-08-24 23:37:29

    a pani Renia na ambonce:):):)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama