Reklama

Wierzę, że dobro wraca do człowieka

825 osób z całej Polski wytypowało w tym roku 46 kandydatów do tytułu „Miłosierny Samarytanin Roku 2018”. Spośród tych zgłoszeń kapituła plebiscytu wybrała tych, którzy – jej zdaniem – na co dzień bezinteresownie niosą pomoc drugiemu człowiekowi. Wśród laureatów jest lek. med. Aleksandra Mazur z Żurawicy, która otacza opieką pacjentów z Przemyśla, Leska i Sanoka.

Gospodarzem tegorocznej gali „Miłosierny Samarytanin”, organizowanej przez Stowarzyszenie Wolontariatu św. Eliasza i Okręgową Izbę Lekarską w Krakowie, było miasto Kraków. Właśnie tam 29 marca w auli św. Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach uhonorowano laureatów plebiscytu, nad którym honorowy patronat objął Jego Eminencja ks. kard. Stanisław Dziwisz oraz prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. dr hab. med. Andrzej Matyja. W 15. edycji wydarzenia przyznano po dwie statuetki w dwóch kategoriach (pracownik służby zdrowia i osoba bezinteresownie niosąca pomoc drugiemu człowiekowi) oraz wyróżnienia.

Zapytana o najprzyjemniejsze i najtrudniejsze momenty w swojej pracy, odpowiada: – Najbardziej cieszy mnie, gdy moi pacjenci wracają do zdrowia i zaczynają znowu widzieć świat w pozytywnym wymiarze. Kiedy znajdują rozwiązanie swoich problemów i odnajdują sens w życiu. A najtrudniejsze są dla mnie sytuacje, kiedy nie udaje się pomóc. Bywa, że ktoś podejmuje dramatyczną decyzję i postanawia targnąć się na własne życie. Z tym trudno się pogodzić.

Bezinteresownie dla innych

Statuetki „Miłosierny Samarytanin” wręczane są od 2005 r. Przyznająca je stowarzyszenie

Reklama

Wolontariat św. Eliasza to grupa osób, które pomagają chorym, bezdomnym, udzielają się charytatywnie w szpitalach, a także niosą pomoc ludziom samotnym i niepełnosprawnym, odwiedzając ich w domach. Jego założycielem jest karmelita o. Stanisław Wysocki.

Warto dodać, że drugą osobą z Podkarpacia, uhonorowaną wyróżnieniem „Miłosierny Samarytanin Roku 2018”, tym razem w kategorii osoba bezinteresownie niosąca pomoc drugiemu człowiekowi, jest pochodzący z Rzeszowa Piotr Czarnecki, pomysłodawca i inicjator wielu akcji prospołecznych, takich jak: ćwiczenia gimnastyczne dla seniorów z UTW, „Dzień Pieluchy” (akcja zbiórki pieluch i art. higienicznych i pielęgnacyjnych dla hospicjów), „Pomoc mierzona kilometrami” (wyprawy rowerowe – zarobione za każdy kilometr pieniądze przekazywane są dla potrzebujących).
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    xxx - niezalogowany 2019-04-18 11:22:27

    Dziekujemy!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2019-04-18 11:38:27

    A złodziejskie premie PISoBOLSZEWIKÓW do Caritasu he he.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2019-04-18 16:40:34

    Och łaskawcy! Tak ich naszło bo święta.... a na co dzień mają to gdzieś.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama