Reklama

Wiktoria Markiewicz z przemyskich AZetek wicemistrzynią świata!

W Twardogórze koło Oleśnicy w województwie dolnośląskim odbyły się Mistrzostwa Świata w Tańcach Karaibskich IDO (International Dance Organization). Po raz kolejny znakomicie zaprezentowała się młoda tancerka Szkoły Tańca „A – Z” Przemyśl Wiktoria Markiewicz, zostając wicemistrzynią świata.

Światowy czempionat rozegrany został 19 listopada br. Polskę reprezentowali finaliści Mistrzostw Polski w Tańcach Karaibskich. W imprezie wystąpiła jedna przedstawicielka Szkoły Tańca „A – Z” Wiktoria Markiewicz[paywall]. Po mistrzostwie Polski w kategorii „carribean show solo” juniorek, w mistrzostwach świata odniosła wielki sukces, zajmując 2. miejsce. Została wicemistrzynią świata. Zwyciężyła młoda Włoszka Aurora Giovinazzo, a na najniższym stopniu podium znalazła się Czeszka Michaela Smolikova.

Tańczy o 7. roku życia

Wiktoria to niezwykle uzdolniona tanecznie dziewczynka, która tańczy w Szkole Tańca „A – Z” prowadzonej przez Aleksandrę Sołgę od 7. roku życia. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła od tańców towarzyskich (nadal trenuje tę formę, również z sukcesami). W wieku 9 lat zaciekawiła ją salsa. We wrześniu 2013 r. zaczęła treningi solo pod okiem trenerki Sylwii Sarnowskiej i choreografów Joanny i Konrada Dąbskich i już w kwietniu 2014 r. wystartowała w Mistrzostwach Polski IDO w kategorii „salsa shines solo” dzieci i od razu zajęła 1. miejsce. Rok później powtórzyła to osiągnięcie. Ba, dodała drugi tytuł mistrzyni Polski w kategorii „caribbean show solo” dzieci. W kolejnych Mistrzostwach Polski IDO, które odbyły się w Przemyślu w 2016 r., będąc najmłodszą zawodniczką w kategorii 12 – 15 lat, wygrała ze starszymi tancerkami w „caribbean show solo” i zajęła 3. miejsce w kategorii „salsa shines solo”. W br., w kolejnym krajowym czempionacie w Zagnańsku, ponownie sięgnęła po dwa tytuły mistrzowskie we wspomnianych kategoriach. Wygrana w mistrzostwach Polski dała jej prawo startu w mistrzostwach świata .

– Wiktoria jest bardzo pracowita, sumienna i konsekwentna. Pełna entuzjazmu i wytrwałości w tym co robi. Trenuje taniec codziennie – towarzyski i salsę solo, w parze i w formacji. Śmiało można powiedzieć, że taniec jest jej życiem. Ponadto jest bardzo dobrą uczennicą, otrzymała stypendium prezydenta miasta Przemyśla z drugą średnią w szkole. Wiktoria jest przykładem, że mimo wielu obowiązków, mając zdolności, pasję i chęć pracy, pomoc wspaniałych trenerów i wsparcie rodziców można wiele osiągnąć – w samych superlatywach scharakteryzowała W. Markiewicz szefowa Szkoły Tańca „A – Z” A. Sołga.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama