W Twardogórze koło Oleśnicy w województwie dolnośląskim odbyły się Mistrzostwa Świata w Tańcach Karaibskich IDO (International Dance Organization). Po raz kolejny znakomicie zaprezentowała się młoda tancerka Szkoły Tańca „A – Z” Przemyśl Wiktoria Markiewicz, zostając wicemistrzynią świata.
Światowy czempionat rozegrany został 19 listopada br. Polskę reprezentowali finaliści Mistrzostw Polski w Tańcach Karaibskich. W imprezie wystąpiła jedna przedstawicielka Szkoły Tańca „A – Z” Wiktoria Markiewicz[paywall]. Po mistrzostwie Polski w kategorii „carribean show solo” juniorek, w mistrzostwach świata odniosła wielki sukces, zajmując 2. miejsce. Została wicemistrzynią świata. Zwyciężyła młoda Włoszka Aurora Giovinazzo, a na najniższym stopniu podium znalazła się Czeszka Michaela Smolikova.
Wiktoria to niezwykle uzdolniona tanecznie dziewczynka, która tańczy w Szkole Tańca „A – Z” prowadzonej przez Aleksandrę Sołgę od 7. roku życia. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła od tańców towarzyskich (nadal trenuje tę formę, również z sukcesami). W wieku 9 lat zaciekawiła ją salsa. We wrześniu 2013 r. zaczęła treningi solo pod okiem trenerki Sylwii Sarnowskiej i choreografów Joanny i Konrada Dąbskich i już w kwietniu 2014 r. wystartowała w Mistrzostwach Polski IDO w kategorii „salsa shines solo” dzieci i od razu zajęła 1. miejsce. Rok później powtórzyła to osiągnięcie. Ba, dodała drugi tytuł mistrzyni Polski w kategorii „caribbean show solo” dzieci. W kolejnych Mistrzostwach Polski IDO, które odbyły się w Przemyślu w 2016 r., będąc najmłodszą zawodniczką w kategorii 12 – 15 lat, wygrała ze starszymi tancerkami w „caribbean show solo” i zajęła 3. miejsce w kategorii „salsa shines solo”. W br., w kolejnym krajowym czempionacie w Zagnańsku, ponownie sięgnęła po dwa tytuły mistrzowskie we wspomnianych kategoriach. Wygrana w mistrzostwach Polski dała jej prawo startu w mistrzostwach świata .
– Wiktoria jest bardzo pracowita, sumienna i konsekwentna. Pełna entuzjazmu i wytrwałości w tym co robi. Trenuje taniec codziennie – towarzyski i salsę solo, w parze i w formacji. Śmiało można powiedzieć, że taniec jest jej życiem. Ponadto jest bardzo dobrą uczennicą, otrzymała stypendium prezydenta miasta Przemyśla z drugą średnią w szkole. Wiktoria jest przykładem, że mimo wielu obowiązków, mając zdolności, pasję i chęć pracy, pomoc wspaniałych trenerów i wsparcie rodziców można wiele osiągnąć – w samych superlatywach scharakteryzowała W. Markiewicz szefowa Szkoły Tańca „A – Z” A. Sołga.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze