Reklama

Wiosenne łatanie dziur. Pytanie, na jak długo?

10/04/2015 20:21

– Jestem kierowcą i codziennie obserwuję, jak w różnych rejonach naprawia się ubytki asfaltowe. Na naszych drogach, szczególnie powiatowych i gminnych, popękane nawierzchnie spryskuje się lepiszczem i posypuje grysem. Tak samo robi się z pęknięciami poprzecznymi. W innych rejonach, gdzie zarządcy dróg dbają o jakość wykonywanych usług, popękane nawierzchnie się wycina, oczyszcza, skrapla lepiszczem dno i krawędzie, a na koniec wyrównuje masę asfaltową.

Tak samo robi się przy pęknięciach poprzecznych, a jeśli jest mała szczelina, to oczyszcza się sprężonym powietrzem i zalewa lepiszczem samą szczelinę, co zabezpiecza przed dostawania się tam wody. U nas wykonawcy spryskują szeroko nawierzchnię i posypują grysem, bo to zwiększa rachunki za powierzchnię naprawy. Samochody tylko podskakują na tych górkach i po tygodniu szczeliny dalej są widoczne. Może zleceniodawca zastrzegłby w umowie gwarancję, w której byłby wskazany okres, na jaki ma wystarczyć taki remont. Może warto, by zleceniodawca prac wziął te uwagi pod rozwagę, żeby niepotrzebnie nie marnować pieniędzy.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    . - niezalogowany 2015-04-11 10:27:13

    Każdy robi tak jak go stać

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2015-04-11 18:54:45

    Wspomniana " metoda  " łatania" nierówności  jest zwykłym pudrowaniem    brudu, bo to jest chyba właściwe porównanie. A tak swoja droga , są to skutki Ustawy o Zamówieniach Publicznych " , gdzie najważniejszym kryterium  wyboru oferenta jest cena . Najniższa cena. I o tym zamawiający doskonale wiedzą ,ale  niewielu odważy się zaryzykować wyboru innego ; droższego oferenta , bo to oznacza odwołania , a może i wczesnoporanne " wizyty  smutnych panów"   w mundurach z napisami "CBS "  lub "CBA' i zarzut o branie łapówek . No ,bo czemu to nie " wybrano najtańszego " , czemu , no czemu?  Czyli korupcja . A tak , wszyscy wiedzą ,że taka praca    jest  na krótki okres czasu , ale maja tzw. święty spokój.   

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama