Reklama

Wiosenne spotkanie z poezją


„Poezja łączy ludzi i jest dla każdego, niezależnie od wieku, pochodzenia czy statusu społecznego. Skłania do refleksji, pozwala widzieć więcej, a przede wszystkim czyni życie piękniejszym”. Mogli się o tym przekonać uczestnicy „Wiosennego Spotkania z Poezją Teresy Paryny”, które zostało zorganizowane w ramach Światowego Dnia Poezji.


Święto to obchodzone jest corocznie 21 marca i ma charakter festiwalu, trwającego przez wiele dni, a jego celem jest promocja czytania, pisania i publikowania poezji na całym świecie. 26 marca br. po raz kolejny było celebrowane w Przemyskiej Bibliotece Pedagogicznej. Wydarzenie zgromadziło uczniów oraz nauczycieli przemyskich szkół podstawowych i średnich, a także twórców kultury i było fascynującą podróżą po świecie poezji przemyskiej poetki i malarki Teresy Paryny. Autorka podzieliła się z publicznością refleksjami na temat poezji oraz zaprezentowała wiersze ze swojego najnowszego, 24. zbioru poezji, który opatrzyła tytułem „Wracam”. Przedstawiła również wiele ciekawostek związanych ze swoim życiem twórczym i genezą wybranych utworów...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 64% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/04/2026 11:16
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama