„Poezja łączy ludzi i jest dla każdego, niezależnie od wieku, pochodzenia czy statusu społecznego. Skłania do refleksji, pozwala widzieć więcej, a przede wszystkim czyni życie piękniejszym”. Mogli się o tym przekonać uczestnicy „Wiosennego Spotkania z Poezją Teresy Paryny”, które zostało zorganizowane w ramach Światowego Dnia Poezji.
Święto to obchodzone jest corocznie 21 marca i ma charakter festiwalu, trwającego przez wiele dni, a jego celem jest promocja czytania, pisania i publikowania poezji na całym świecie. 26 marca br. po raz kolejny było celebrowane w Przemyskiej Bibliotece Pedagogicznej. Wydarzenie zgromadziło uczniów oraz nauczycieli przemyskich szkół podstawowych i średnich, a także twórców kultury i było fascynującą podróżą po świecie poezji przemyskiej poetki i malarki Teresy Paryny. Autorka podzieliła się z publicznością refleksjami na temat poezji oraz zaprezentowała wiersze ze swojego najnowszego, 24. zbioru poezji, który opatrzyła tytułem „Wracam”. Przedstawiła również wiele ciekawostek związanych ze swoim życiem twórczym i genezą wybranych utworów...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 64% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze