Jak co roku początek maja to czas świętowania. Pierwszego obchodzimy święto pracy, trzeciego wspominamy uchwalenie pierwszej polskiej konstytucji, a pomiędzy nimi wypada stosunkowo świeże święto flagi. Po raz drugi patriotyczną majówkę celebrowaliśmy pod dyktando pandemii.
Drugi rok z rzędu majowe święta obchodziliśmy skromniej niż zwykle, przy bardzo symbolicznym udziale mieszkańców. W Jarosławiu z okazji państwowego, ale i kościelnego święta w kościele pw. NMP Królowej Polski odbyła się msza święta, a delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja.
Na uroczystościach obecni byli m.in. [paywall]posłowie na Sejm RP Tadeusz Chrzan i Mieczysław Kasprzak, Anna Huk – członek zarządu województwa podkarpackiego, Marcin Zaborniak – dyrektor generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, Waldemar Paluch – burmistrz miasta, Stanisław Kłopot – starosta jarosławski, przedstawiciele rady miasta i powiatu jarosławskiego oraz dyrektorzy biur parlamentarnych Anny Schmidt i Mieczysława Golby.
W Przeworsku rocznice uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji celebrowano w kościele oo. Bernardynów. Tu odbyła się msza święta w intencji ojczyzny, po której nastąpiło symboliczne złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym uchwalenie majowej konstytucji.
Wśród obecnych na obchodach wyliczyć należy m.in. burmistrza miasta Leszka Kisiela, wicestarostę przeworskiego Jacka Kierepkę, wójta gminy Przeworsk Daniela Krawca oraz przedstawicieli rad powiatu, miasta i gminy.
W Lubaczowie tradycyjnie zebrano się przy pomniku Niepodległości, a następnie na mszy św. w konkatedrze. W obchodach święta uczestniczyli Barbara Broź – wicestarosta lubaczowski, Krzysztof Szpyt – burmistrz Lubaczowa, przewodzący rady miasta i powiatu, a także przedstawiciele posłanki Teresy Pamuły.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze